Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jó önmegnyugtató módszerek?

Jó önmegnyugtató módszerek?

Figyelt kérdés
Amikor nagyon feszült vagyok és le szeretnék nyugodni, nem szeretnék mindig nyugtatóhoz nyúlni. Mivel tudom ezt az állapotot elérni gyógyszerek nélkül?
2009. máj. 10. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Ez engem is érdekelne.
2009. máj. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
POZITÍV GONDOLKODÁS!! Nekem bejött!!
2009. máj. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az vált be, hogy:

Rágondolok arra dologra ami miatt izgulok és bebeszélem magamnak, hogy ez nem fog megtörténni, nincs ilyen.

2009. máj. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj arra, hogy valami olyan miatt vagy feszült, ami nem miattad van, nem te tehetsz róla, szóval akkor más az oka.

Na most más hülyesége miatt saját magadat büntetni....

Meg amin nem tudsz változtatni, azon megint fölösleges aggódni, kattogni.

Ha a fejed tetejére állsz, akkor sem tudsz.

Akkor meg mi értelme.

Szerintem, ha azt veszed észre, hogy feszült vagy, akkor hívd fel a barátaidat, mozdulj ki, szórakozz.

Vagy ha nem vagy hízékony, ajándékozd meg magad valami finommal, egyél egy fagyit, vagy valami finomat, persze nem a négy fal között, hanem valakivel menj el, közben séta, beszélgetés, stb.

Lehet sportolni is.

Vagy vegyél elő egy könyvet, ami megnyugtat, mert szép, vagy eltereli a figyelmedet, mert izgalmas.

Gyógyszerhez ne nagyon nyúlj szerintem, kitartást!!

2009. máj. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
próbáld elterelni a figyelmedet, valami kellemesebb dologgal. pl.: elmész beszélgetni a barátaiddal, kimész és megsétáltatod a háziállatodat, olvasol, vicces filmeket nézel vagy ilyesmi.:)
2009. máj. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
jóga
2009. máj. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
én pl. kiverem
2009. máj. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlok egy meditációt, nem kell lépésről-lépésre követned, támpontnak is használhatod.


Ha ki akarsz kapcsolódni, először is el kell döntened: tényleg? Ha a válasz igen, gondolj arra: most úgy döntöttem, hogy rászánok magamra annyi időt, amennyi kell, ennél fogva az időnek nics is jelentősége. (ego zavaró időmérő hadművelete kinyírva)


Hanyattfekvés, külvilág kihajítása.


Gondolkodás, gondolatok kavargása, hagyd az egót egy kicsit, hadd aggódjon, jaj, mit kellene még elintézni, hova kellene menni, mi nincs még kész, stb. Csak figyeld, ahogy idegeskedik, de ne kelj fel, csak figyeld őt. Ha figyeled a kavargását, már ott vagy Te is.

Te vagy az, aki figyel.

Vedd észre Magadat.

Ha észrevetted a Figyelőt, fordítsd a figyelmedet el az egótól, és komolyan gondolkozz el rajta, hogy ha beszívod az orodba a levegőt, az most akkor a jobb, vagy a bal lyukon át megy be?

Nagyon fontos kérdés ez, teljes figyelmeddel kövesd a légzésedet.

Egyszercsak észre fogod venni: aha, a balon vettem levegőt. Tutira. De akkor addig mit csinált a jobb orrlyukam?Ekkor gyanús lesz a dolog, lehet, hogy a jobb lyuk nem is lélegzik? Elkezded figyelni, mert az még a balnál is fontosabb lesz hirtelen.


Az egód ezen a ponton meg fog próbálni közbeavatkozni, hogy elég a baromságból, keljél fel, mert el kell még intézni ezt vagy azt, de ekkor már komolyan figyeled a jobb lyukat, hogy mi van azzal. Amikor már azt hinnéd, ez nem működik, rájössz, hogy de, most meg a jobb lyukon vettél levegőt! Megkönnyebbülsz, hogy működik, s most ismét a balon kezdesz agyalni, hogy akkor most mikor jön az.

Ezen a ponton megtapasztaltad a légzésfigyelő meditációt.

Ha van merszed, elkezdhetsz kísérletezni: mi történk, ha lassabban lélegzel, ha egész lassan? Egód aggódni fog, hogy megfulladhatsz, oxigénhiányos lehet az agyad, pánikba esik, hogy számtalan veszély fenyeget, ezenkívül figyelmeztet majd, hogy egy csomó elintézetlen dolgod van még, de ekkorra te már eltökélt vagy, mert olyan dolog felfedezésére indultál, ami szó szerint minden pillanatban veled van, mégsem tudsz róla semmit: a saját légzésed. A Figyelő ezt mondja majd neked: felkelhetnék ugyan, mert van egy csomó elintézetlen dolgom, de hogyan is lehetnék nyugodt, ha még annyit se tudok önmagamról, hogy hogyan lélegzem? Akkor más dolgokban vajon hogyan legyek kompetens?

A Figyelő megjelenésével nem lesz többé szükséged sem nyugtatóra, sem meditációs módszerek ajánlására, mert ő olyan csodálatos kreativitással és képzelőerővel bír, ami a legizgalmasabb tévéműsornál és a legstresszesebb ingernél is erősebb. A Figyelő Te magad vagy, és ha kinyitod a szemedet, csodálatos tapasztalatokat gyűjthetsz életed végéig és a halálon túl is.

2009. máj. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!