Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha gyógyszerrel is "megoldható...

Ha gyógyszerrel is "megoldhatóak" a problémák, akkor minek a beszélgetés, nem igaz?

Figyelt kérdés
Szóval ha gyógyszert írhatnak fel lelki problémákra, akkor az elvileg "elmulasztja őket" ,akkor viszont mi értelme a beszélgetésnek? Hogy fér meg egymás mellett a kettő...?
2011. nov. 17. 17:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
NYugodtan ird le a gondjaidat, akkor el tud kezdeni veled beszélgetni, kérdezgetni, és akkor neked is könnyebb válaszolni. Kimondottan jó ötletnek tartom.
2011. nov. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Szerintem azért érdemes lenne pszichológusnál próbálkozni. A gyógyszerek túl gyakran okoznak függőséget, ilyet pedig egy pszichológus (ebben a formában, ahogy írtad) nem mondhat. Én is pszichológus vagyok, tudom mit beszélek. Egy jó szakember ilyet nem fog neked mondani.
2011. nov. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

Egyáltalán nem vagy ostoba liba. Vannak ilyen emberek, én is ilyen vagyok; az introvertált emberek szinte mind ide tartoznak. (Csakhogy a nők között elég ritka a tisztán introvertált alkat.)


Ha a doki csak 5 percet szán rád és felírja a gyógyszert, akkor tényleg érdmes volna egy másikhoz menni. Ha iskolapszichológus küldött el valakihez, akkor most menj szépen egy gyermek- és ifjúsági pszichiáerhez! Na az tutira nem fog legyógyszerezni (csak ha alkalmatlan a szakmájára), kivéve, ha olyan betegséged van, amihez mindenképpen kell a bogyó (pl. epilepszia, skizofrénia stb.).


Csak gyógyszerrel nem odhatóak meg a problémák, a gyógyszerezés csak tűzoltásra jó, illetve kiegészítő terápiaként, de a valódi okokat nem tárja fel, amelyek a tüneteket okozzák. De mindig kényelmes egyes dokik számára; gyors, a TB-től megkapják a pontot érte, lehet a beteget hibáztatni, hogy "nem működik együtt" az orvossal, nem kell önmagának otthon, este elaborálnia a napi meló után, különben is agyon van terhelve szegény dokika és ANNYRA kevös az orvos ös annyira sok a beteg...stb. Kifogások, ürügyek - közben neked elszáll az életed egy halom idióta miatt, és senki sem fog bocsánatot kérni, hogy elcseszte...hogy nem látta a bajt, hogy hagyta, hogy tönkremenj - sőt: legtöbbsözr még nekik áll feljebb! Ne hagyd! Időben keress másik orvost, és addig menj, amíg meg nem találod azt, aki tud neked segíteni!

2011. nov. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Jaj nem bírom ki: utolsó, az epilepszia nem pszichiátriai gond, neurológiai :) bocsiii, de annyian keverik, nem bírtam.
2011. nov. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

Én nem mondanám, hogy rögön föl írta a bogyót. Próbált velem beszélgetni, azzal kezdte, hogy én mit várok tőle, hogy tud segíteni, de én fogalmam sincs, mit várok el, mivel lehetne megoldani a helyzetemet.. ÉS nagyon nehezen vettem rá magam, hogy bármit is mondjak, annyira bezárkóztam, tudom, ghoy ez az én hibám. Kb egy órát voltam benn, aztán felírta ezt a szorongáscsökkentőt. Mert az igaz, hgoy végig tördeltem a kezem, meg ráztam a lábamat, és nem bírtam megszólalni sem szinte... (nem direkt, én tényleg szerettem volna beszélni de nem ment..)

Egyébként ő az egyetlen doki a körzetben....

2011. nov. 27. 02:25
 16/19 anonim válasza:

És ezt a kérdést most minek emelted ki?

Mit nem tudsz még?

2011. dec. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
uuhhh, nem is ezt a kérdésemet akartam kiemelni :O
2011. dec. 12. 19:50
 18/19 anonim ***** válasza:
Jaj, de kis butus vagy, kérdező..
2011. dec. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Írd össe a gondolataid félelmeid me mi godnot okoz egy lapra (mviel írtad h írásban jobbn tudod kifejezni magad) és menj vissza a pszichiéterhez. Ha elmondod h nagyon zavarban vagy gombóc vana torkodban ilyenkor de tessék elírtam összeszedtem átgondoltam a dolgokat..

Akkor az orvosnak is ez nagy segítség..

(Egy beteg aki több szakorvosnál volt és elmegy az újabbhoz, az új orvos azzal kezdi h átnézi a leleteket, magyarul írásos anyagból tákékozódik :-) ) tehát hajrá :-)

2011. dec. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!