Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sajnos anyum nyugtatókat...

Sajnos anyum nyugtatókat szed, közben iszik, és most kezd depis is lenni. Szeretnék neki segíteni, kihez forduljunk?

Figyelt kérdés
2011. nov. 18. 07:53
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
Pszichiáterhez, és pszichológushoz.
2011. nov. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ajaj! Ez nagyon nehéz kérdés. Amig ő nem látja be hogy alkoholista, addig Te erre egyedül képtelen leszel.Ha erről próbálnál vele beszélni, csak dühöt, támadást váltanál ki belőle. Felnőtt családtag is nehezen fér hozzá! Doktorhoz csak a beleegyezésével lehet vinni.

Szerintem amikor alkalmas egy apró beszélgetésre, mond el neki,mennyire szereted, szkséged van rá, és időnként kérj tőle tanácsot , segitséget, hogy láthassa valóban igy is van.

2011. nov. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Próbálok vele sokat beszélgetni, olyankor megígéri, hogy nem csinálja ezt tovább, de sajnos nem tudja betartani :-(

Most történt a családunkba egy haláleset, amit ő sehogyan nem tud feldolgozni, mert azóta rosszabb lett a helyzet.

Párszor volt orvosnál, de szerintem eddig semmit nem ért, írt fel neki gyógyszert (szerintem nem mondta el anyu, hogy iszik) és össze-vissza szedi. Nem eszik semmit, fogyott is.

Nagyon elszomorodtam, mert a kedve is rossz, elég agresszív is, úgy értem a beszédén érezhető. Hívtam, hogy jöjjön el hozzánk, hogy egy kicsit kimozduljon, de azt mondta nincsen kedve. ( 2 kislányom van, néha azt érzem rajta, hogy nincsen kedve unokázni sem). Nem akar kimozdulni sem, csak munka után hazamenni, és otthon lenni.

2011. nov. 18. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!