Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen nyugtatókat és antidepr...

Milyen nyugtatókat és antidepresszánsokat ismertek?

Figyelt kérdés

Ha lehet erősséget(gyengétől a nagyon erősig), tapasztalatot, tanácsot is kérek.


Elküldtek pszichiáterhez, azt mondták, hogy valószínűleg a kettőből valamelyiket kapni fogok, és szeretném tudni, hogy milyenek vannak, hogy ha felírnak valamit, akkor tudjam.


2010. okt. 9. 19:46
 1/7 A kérdező kommentje:
Mivel bizonyára sok fajta van az ismertebbeket várom, de a közismeretben kevésbé elterjedtekre is kíváncsi vagyok. Hatásokat mellékhatásokat elolvasom neten, ha tudom hogy mire kell rákeresnem. Köszönöm!
2010. okt. 9. 19:47
 2/7 anonim ***** válasza:

Nyugtató: xanax és a generikuma a frontin. Utóbbi szedtem, jó.

Antidepi: sertralin hatóanyagú: zoloft, serlift.

Mire fohsz gyógyszert kapni?

2010. okt. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Stimuloton (SSRI)
2010. okt. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem anya adott egy fél szem xanax nyugtatót nyelvvizsga előtt. Hát az a fél szem is volt annyira hatásos, hogy kb. olyan nyugodt lettem, hogy repülő csapódhatott volna be a mellettem lévő épületbe, akkor is higgadtan ültem és néztem volna, szinte éreztem ahogy rámszáll a nyugalom. :)
2010. okt. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Én biztos nem adnék frontint vagy xanaxot a lányomnak, főleg nem ilyen miatt.
2010. okt. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

K.b. ilyesmi:

[link]

2010. okt. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nyugtatóból általában a Xanaxot,a Xanax SR-t (lassúbb hatású,de hosszabb hatástartamú,mint a sima Xanax),illetve a Frontint vagy a Rivotrilt szokták felírni.Ezek a szerek hatóanyagukat (alprazolam) tekintve mind benzodiazepin származékok.


Antidepresszánsok közül kettőről vannak tapasztalataim:

A Citapramnak (hatóanyaga a citalopram,egy SSRI,növeli az agy szerotonin szintjét) nálam pozitív hatása nem volt,mellékhatása viszont annál több,száradt a szám,levitte a vérnyomásomat,megrekedt a vizeletem,stb.


(Hasonló hatású SSRI szer még a Stimuloton.)


Szerencsére váltott az orvosom Remeron-ra (hatóanyaga a mirtazapin),ami nekem tökéletesen bevált.


Én ezeket a szereket ismerem.

2010. okt. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!