Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Injekcio fobiában szenvedek,...

Injekcio fobiában szenvedek, tényleg ennyire ritka ez vagy csak én nem találkoztam ilyen emberrel?

Figyelt kérdés
Miota nagykoru lettem egyszerűen nem engedtem magam megszuratni valami kellemetlen szorongás depresszio tőr rám maga a tudattol, mikor vérvételre kűldtek! Persze nem mentem el, nem a vértől félek hanem az injekciotol! Lehet ezt a félelmet kezelni valahogy?

2011. nov. 18. 08:49
 1/9 anonim ***** válasza:
58%

Én is félek az injekciótól, pedig tudom, hogy nem fáj.

Ha viszont szükség van rá, akkor elmegyek vérvételre is, meg fogorvoshoz is.

Menj el vérvételre, még akkor is, ha félsz tőle, mert nagyobb baj lehet, ha kihagyod.

Mondd meg az asszisztensnek, hogy mi a problémád.(velem elég kedvesek szoktak lenni és egyáltalán nem olyan ritka, mint gondolnád) és semmiképpen se nézz oda, amikor csinálják.

2011. nov. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
Én is félek tőle, remegek, de nagyon, ha vérvételre, injekciózásra kell menni. A fogorvostól a párom segített eljutni az autóig, mert majdnem elájultam, holott nem vagyok lidocain érzékeny, csak az injekció kikészített. Ettől függetlenül sosem utasítom vissza, mert annyira nem vagyok hisztis.
2011. nov. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
annyira jo lenne ha ez ilyen egyszerű lenne csak az a baj hogy kinevetnek tréfálgatnak és ezt a betegséget egyszerűen elutasitják és nem akarják tudomásul venni hogy van ilyen és nem csak félelemből mondom egyszerűen nem tudom magam rávenni pedig jo lenne sokszor tudni mi is a hejzet velem!
2011. nov. 18. 09:04
 4/9 A kérdező kommentje:
ez tényleg nem a hisztiről szol!egyébként az ájulás meg már a fogorfosi széktől 30 centire mindig megtőrténik volt hogy ugy kapartak őssze az ajtoban és arra keltem fel hogy a főldőn fekszek emelgetik a lábbam és szolitgatnak majdnem fej kőtőzésen kőttőtem ki a fogászatrol!
2011. nov. 18. 09:09
 5/9 anonim ***** válasza:
44%

Senki nem állította, hogy hisztiről van szó!


Az unokabátyám a fogorvosnál rendszeresen elájul és ezzel az orvos is tisztában van, úgyhogy segít ahogyan tud.(bekapcsolja a zenét vagy a dvd-t, hogy elfoglalja, lenyugtassa valamivel) Ez persze nagy részben orvos kérdése, hogy hogyan reagál.


Ha ennyire komoly a helyzet akkor érdemes lenne pszichiáterhez fordulnod, mert ha ennyire félsz, akkor a szükséges orvosi vizsgálatokat sem tudod elvégeztetni és ennek akár végzetes következményei is lehetnek!

2011. nov. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
7%

"s ezt a betegséget egyszerűen elutasítják "


Igen, mert ez nem betegség. Egyszerűen rögeszme. Neked magadnak kell leküzdened. Nyugodtan gyakorolhatod is. Szoktasd magad az érzéshez. Valamilyen tompa tárggyal bökögesd magad időnként.

2011. nov. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
40%
Ha ennyire félsz a tűtől, akkor vegyél be előtte egy nyugtatót. Én is így szoktam csinálni, amióta egy fogászati kezelés pánikbetegséget hozott ki.
2011. nov. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7%
A vérvétel nem injekció.Bár megszúrnak, de közel sem fáj úgy, mint az injekció.Figyeld meg, hogy ovis korú gyerekek is vigyorogva jönnek ki vérvételről, mintha mi sem történt volna.Ha ők kibírták, te is kifogod.
2011. nov. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ez nem a vérvételről hanem bármilyen orvosi beavatkozásról szol amit tűvel akarnak végezni tudom hogy nem fáj nem is a fájdalomról beszéltem hanem maga a szúrásról a fájdalom nem érdekel de egyszerűen nem vagyok hajlandó megengedni hogy megbökjenek
2011. nov. 19. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!