Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akinek egyszer megfordult a...

Akinek egyszer megfordult a fejében az öngyilkosság -komoly szándékkal-, az nem mond le róla sosem?

Figyelt kérdés

Nekem közel 1 éve fordult meg a fejemben a gondolat, nagyon komolyan elterveztem mindent, de mégsem vittem véghez.

Azóta részben megoldódott a problémám és látszólag boldog vagyok, mégis néha ismét magam alá kerülök, és sajnálom, hogy nem tettem meg.

Azóta talán annyit értem, hogy felfogtam mekkora kárt okoznék ezzel a szüleimnek, de félek hogy egyszer eljön az idő, amikor nem érdekel kinek mennyire fog fájni és megteszem.


Ti már hallottatok róla, hogy aki egyszer komolyan eltervezte és LÉLEKBEN FELKÉSZÜLT RÁ, de nem tette meg, vagy sikertelen volt a próbálkozás, az mindig vágyni fog rá, hogy befejezze, amit eltervezett?


2011. nov. 23. 19:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen.


Amikor az ember pszichésen mélyre kerül, akkor rendszerint megjelennek az öngyilkossági gondolatok. Ha egyszer már komolyabban eljutott addig, hogy eltervezte, de véghez vinnie nem sikerült vagy szerencsére lemondott róla, akkor hajlamos lehet más, hasonlóan problémás esetekben ehhez a megoldáshoz nyúlni. Van, akinek nagyon jót tesz az önsajnálat, és ha le tudja játszani magában a saját halálát, a temetését stb., akkor ez annyi belső feszkót szublimál, hogy nemigen fog eljutni addig, hogy valóban meg is tegye. És mivel ez az őt járhatónak tűnik, máskor is szívesebben nyúl ehhez.


De ez még nem jelenti az, hogy a gondolat megült volna a fejében és egy rekeszben az agya hátsó részében jól elzárva ülne és várná, hogy mikor jöhet elő...

2011. nov. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Amíg a közvetlen közeledben nem történik ilyen addig valószínűleg nem fogod feladni. Én már csak tudom. Az után értékeltem át az életem(és nem csak én) miután egyik ismerősöm öngyilkos lett. Lehet neki, ez így könnyebb lett és minden problémája megoldódott, de amit maga után hagyott az szörnyű! Még azoknak is az volt, akikről lehet nem feltételezte volna.De akiket itt hagyott azoknak rossz igazán.

Amúgy egy valamit tudnod kell. Az utolsó pillanatokban szinte mind meggondolja magát.

2011. nov. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. mind a kettő nagyon értelmes és logikus volt.
2011. nov. 23. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!