Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitévő legyek? (bővebben lent)

Mitévő legyek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Bulímiás vagyok, már lassan 3 éve tart a betegségem. Úgy kezdődött, hogy túlsúlyom volt, fogyóztam egészségesen. Lefogytam kb 70kg-ról 55-re. De nem volt megállás, egyre lejjebb akartam menni. Elvittek a szüleim orvoshoz. Aztán azt hitték meggyógyultam, nem beszéltem arról mit érzek. És aztán jött a falásroham az ételmegvonás után. Persze rögtön hánytattam magam. Így lefogytam 46kg-ra. Majd beláttam hogy nem megoldás az ha folyamatosan eszek, és napi 3- 8 szor hányok. Szinte egész napom abból ált --> hűtő - vécé. Nem volt szinte szabadidőm sem. Le akartam állni, gyűlölöm magam ez miatt. Le is álltam és 3 nap alatt felment a mérleg 52-re. Normálisan étkeztem, sportoltam, elfogadtam magam. Jó is volt. De nem ehettem annyit, mint amikor hánytam. Így lassan először heti 1, majd 2,3 alkalom, majd jött a napi minimum 3 alkalom. Volt hogy még suliban is hánytam... :(

Aztán így ment. Most 54 kg vagyok, és megint hánytatom magam súlyosan. A szüleimnek nem mondhatom el, megvertek érte. Orvoshoz fordulni nem szeretnék. A barátomnak tudnám csak elmondani. Nagyon szeret, nem sejt semmit. Félek, ha megtudja undorodni fog tőlem. Mit tegyek? Segítsetek kérlek. Nem vagyok elkényeztetett liba, aki jódolgában nem tudja mit tegyen. Kétségbe vagyok esve, nem akarom így leélni az életem. Nem tudok leállni. Beleestem még a testképzavarba kb 4 éve a fogyokúrázásom elején. Hol a kiút? Légyszives nem megalázó válaszokat, hanem hasznosakat írjatok. Privátt is fogadok. Köszönöm előre is. :)

16 éves, kétségbeesett lány


2011. nov. 30. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
pszichológushoz egyedül is mehetsz...iskolapszichológus van nálatok?
2011. nov. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Próbálj sok gyümölcsöt, zöldséget és lekvárt enni. Valószínű hogy az emésztésed is lelassult először ezt kell helyrehozzni amire a gyümölcs nagyon jó és tele van vitaminokkal így jó hatással van a szervezetedre. Igyál rengeteg vizet, kerüld az édességet. Nehéz lesz, de nem fogsz hízni és így talán nem lesz szükséged a hánytatásra.

Egyél még mellé húsféléket és mozogj, így fokozatosan visszaépül az izom és erősebb leszel

2011. nov. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
sajnos nincs a sulinkban pszihológus.
2011. nov. 30. 19:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Orvoshoz fordulni nem szeretnél... Pedig beteg vagy, orvosra van szükséged. Egyébként az a legkisebb baj, hogy a szüleid megvernek...
2011. nov. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ilyen fiatalon min Te, még mindenki halhatatlannak képzeli magát. Ha nem lépsz nem mész orvoshoz, a szervezeted benyújtja a számlát az évekig tartó sanyargatás miatt, és meghalsz!

Ne hidd, hogy ilyen könnyen megúszod, hónapokon át agyhoz kötve szenvedni fogsz előtte.

Vagy válaszd amit javasoltam, mert a bulimia kezelhető!!!

Ja, még valami! A barátod így el fog hagyni mert a gyomorsav szétmarja a fogaidat, rossz lesz a leheleted, stb.

2012. jún. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!