Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van még Magyarországon TB...

Van még Magyarországon TB által támogatott IGAZI bolondokháza, ahol nemcsak kezelik az őrülteket, hanem felügyelnek is rájuk és nem tudnak kiszökni?

Figyelt kérdés
Vagy ha nincs tb által támogatott, akkor tudtok valamilyen fizetősről? Nagyon sürgős lenne.
2010. máj. 3. 13:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
"Igazi bolondokháza" nincs, nem is volt. Pszichiátriai intézetek és kórházi osztályok vannak, gondolom a legtöbb megyében. Budapesten pl. a Nyírő Gyula kórháznak van pszichiátriai osztálya, de ott is csak a zárt osztályon kezelteknek nincs kijárási lehetőségük.
2010. máj. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nekem egy olyan intézet kellene, ahol életük végéig konkrétan ott élnek a pszichiátriai esetek. Na, elmondom, hogy mi van! Édesanyám egyedül él, skizofréniás, nagyon durván, közveszélyes és már mindenki fél tőle, a településen is, a családból is, azért él egyedül, mert elüldözte a családját. Nincsen senki, aki felügyelne rá, 100%-ig felügyeletre szorul, még ha gyógyszert szedne, akkor is, mert lehet, h erőszakkal beadatnánk neki az első adagot, de a következőt már nem venné be magától, nem járna orvoshoz se, stb. Egyetlen megoldás van, ha bezáratjuk. Nagyon durván tönkretette a családja életét. Én 50 km-re lakom tőle, de nem lehet tudni, mikor jön ide és csinál valami nagyon rosszat és nekem van egy 8 hónapos babám is, természetesen nem engedem a közelébe sem, miután a bátyám 3 éves kisfia lelkében is maradandó sérüléseket okozott. Na szóval a településen lakóktól mostanában kapom a telefonokat, hogy zárassam be, mert félnek tőle, a szomszédjában is gyerekek vannak. Mellesleg akkor mi is megnyugodhatnánk, hogy nem robbantja magára a házat.
2010. máj. 3. 13:30
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
2010. máj. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mikor regen Gyorbe jartam fosulira, az ut mellett volt egy ilyesmi intezmeny, en csak kivancsian kukucskaltam befele, meg emlekszem hogy nagy volt a kert es elegge zartnak nezett ki. Itt a cim: Valoszinuleg TB tamogatott.


Petz Aladár Megyei Kh. I. Pszichiátriai és Mentálhigiénés O. Téti Rehabilitációs Osztálya

9100 Tét Győri u 10.

tel : 06-96-461-560

2010. máj. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én elég messze, Szabolcs megyében tudok egy ilyen intézetet.

Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Önkormányzat Pszichiátriai Szakkórháza: www.kallokorhaz.hu

2010. máj. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A pszichiátriai osztály és a pszichiátriai gondozó között mi a különbség? A gondozó az "elmegyógyintézet"? Tehát onnan nincs kijárási lehetőség?
2010. máj. 3. 18:27
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem beszéld meg az orvossal, és aztán cselekedj. Én az anyámmal soha nem bánnák így. Szégyelném magam, ha ilyeneket mondanék róla...

Persze ez csak az én véleményem :P

2010. máj. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A pszichiátriai osztály kórházi fekvőbeteg-ellátó részleg. A gondozó járóbeteg-ellátó, mint a háziorvos, nálunk pl. mentálhigiénés gondozónak nevezik. Ott adhat a pszichiáter szükség esetén kórházi beutalót.
2010. máj. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Aham, értem. 20:46-nak: hidd el, ha benne lennél, nem így gondolnád. kívánom, hogy sose tapasztald meg. zárójelesen: szeretem az anyámat. ezért se csináltam eddig semmit, pedig kb. 7-8 éve ilyen. Elmentem a háziorvosához (akivel jóban van, mert azért elő tudja venni néha a kevésbé nem normális énjét, na hopp), körberöhögött.
2010. máj. 4. 15:03
 10/12 anonim ***** válasza:
74%

Én az anyámmal soha nem bánnák így. Szégyelném magam, ha ilyeneket mondanék róla...

Persze ez csak az én véleményem :P


Nekem meg az a véleményem,hogy te még nem éltél soha pszichiátriai beteggel együtt,osztod az eszed, te is igy beszélnél,ha a rokonod zakkant lenne,és tönkre b>szta volna a fél életedet,veszélyeztetné a gyerekeidet,képmutató.

2010. dec. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!