Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Leírnátok kérlek a skizofréniá...

Leírnátok kérlek a skizofréniával szerzett tapasztalataitokat? (Ismerősök, barátok, család stb. )

Figyelt kérdés
2011. dec. 7. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Ne akard tudni. Addig boldogok az álmaid.
2011. dec. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
szeretném tudni. szükségem van rá.
2011. dec. 11. 18:15
 3/8 anonim ***** válasza:
Eléggé összetett dolog. A google- be ha beírod akkor elég sok információra szert tehetsz. Egyébként egyénileg változó. Én sajnos a durva agresszív változatával találkoztam aki durva tettei után nem emlékezett rá mit csinált. De mondom inkább olvass utána akár könyvtárban is ha tényleg érdekel a dolog mert ennek még fokozatai is vannak. A gyengétől a nagyon durváig.
2011. dec. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
36%

volt egy ismerősöm(megszakítottam vele a kapcsolatot)gyerekkoromban ismertem meg,kicsit furcsa srác volt,sokszor nevettünk rajta,néha látszott rajta,hogy izgatott,ideges,de alapvetően nem volt agresszív,rendes srác volt,jó barátok voltunk.anyukája skizofrén,külföldön él,nagyanyja nevelte fel.25 éves kora körül elkezdett pszihésen durván leépülni,paranoiás téveszméi lettek,egyre több agresszív megnyilvánulása lett.pl.felhívtam,hogy mi lenne ha átmennék,és elmennénk valahova.telefonban mondta,"persze gyere,találkozzunk"de mikor ajtót nyitott,pár perc után kérdezte agresszíven,miért nevetek rajta,"mi volt olyan vicces?" közben nem is röhögtem rajta,csak a mosolyomba ezt képzelte bele.nem értettem mi baja,elmentünk sétálni,és sorolta,hogy én el akarom nyomni őt,ő egyedül van,de én egy egész hadsereggel megyek ellene(soha nem bántottam volna)kérdezte milyen nemzetiségű vagyok,horvát vagy magyar? meg mondjak vmit horvátul...csak néztem,mi van...kérdezte ki vagyok én,hogy hívnak,fogalma nem volt róla,hiába mondtam neki normálisan,hogy ki vagyok,és emlékezzen rám.megfenyegetett fizikailag is.egyszer éjjel 2 órakor csörgött a mobilom,ő volt az,elkezdett zagyválni mindenfélét,hogy nagy gáz van,2004-et írunk,vigyázzak magamra,stb...nem is értettem miről beszél.

ezek után még találkoztam vele egyszer az utcán jó pár hónappal később,mondta,hogy kezelik gyógyszerekkel,egész normális is volt,nyugodt,mosolygott.de megszakítottam vele a kapcsolatot,a biztonság kedvéért,mert attól,hogy kezelik,még beteg,és sajnos veszélyes lehet.sajnálom egyébként,mert nem volt egy buta gyerek,sokat sportolt,nem vádolom semmivel a történtekért szerencsétlent.

30/F

2011. dec. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

olvastam már könyvet, de azért kösz. :)

és neked is köszönöm, utolsó. :)

2011. dec. 22. 21:07
 6/8 anonim ***** válasza:
vitatkozni meg tényekkel érvelni, nehéz velük sztem. ezt tapasztaltam több skizónál is
2012. jan. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Engem mai napig kezelnek ezzel a betegséggel, gondozásra járok, és gyógyszert is kapok (Risperidont). Az állapotom nagyon stabil, azt mondta az orvosom, hogy amikor először látott ,nem gondolta volna, hogy mi még úgy fogunk egyszer beszélgetni, mint most.

Engem sem lehetett akkoriban ész érvekkel meggyőzni, hogy beteg vagyok, de valamiért az orvosomban mindig megbíztam. Hallucináltam angyalokról, démonokról, telepátiáról,stb... Egy álomvilágban éltem, ami az elején élvezetes volt, aztán borzalmas rémálommá változott.

Szerencsére sikerült felépülnöm annyira, hogy nagyjából 2 éve tünetmentes vagyok, több hónapja józan. Az alkoholt sokáig arra használtam, hogy meneküljek szorongásaim elől.

Ha van még kérdésed, szívesen írok!

2012. máj. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én skizofrén vagyok és diszociatív személyisgézavarom is van.

Nagyon nehéz volt velem,most már jobban vagyok.

A dolog ijesztő,de ezek az emberek elsősorban önmagukra veszélyesek,és ha valaki emiatt szakítja meg velük a kapcsolatot csak ront a beteg állapotán.Tőlem senki nem távolodott el,pedig nekem mind a kép betegség fen áll.

Hallucinációk,emlékezet kiesés,fejgörcs,emlékképek(ami hallucinációként hat)

A legrosszabb (ez nem a skizofréniához tartozik)a személyiség váltás,erről csak mástól tudok.

Ha kérdésed van,írj nyugodtan.

24/L

2012. jún. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!