Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Igaz hogy hipnózissal a...

Igaz hogy hipnózissal a tudatalattinkba ültethetünk dolgokat? Pl. Le szokok a dohányzásról, jobb a koncentráló képességem. Ha igen ezt meddíg kell csinálni? Humor is jöhet, nem bánom.

Figyelt kérdés
2011. dec. 11. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem csak egyszerűen nézz utána a vonzás törvényének... Pl. "A Titok" című film... Amit kérsz, megkapod, kérd azt hogy ne legyen szükséged a nikotinra... (Mert nincs is rá szükséged) ;)
2011. dec. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Antimod ***** válasza:

Igaz. Egy kísérletről hallottam: beprogramozták egy embernek hipnózis alatt, hogy a kísérletvezető egy bizonyos jelzésére nyissa ki az ablakot. Majd felébresztették, és kis idő múlva leadták neki a jelzést. Az illető odasétált az ablakhoz, kinyitotta, majd elkezdett szabadkozni, hogy milyen meleg, fülledt odabent a levegő.

Olyat viszont nem tudsz kérni hipnózisban sem, amit az adott ember soha nem tenne meg.

2011. dec. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szia


Te ezek szerint jobban ismered a vonzás törvényét. De szerintem csak részben igaz ez. Bejöttek nekem dolgok amiket nagyon akartam, de azért nagyon nehezen nyögvenyelősen. VAn msn-ed vagy skypod?

Üdvözlettel : Péter

2011. dec. 11. 14:46
 4/6 homo ludensz ***** válasza:
Valamikor tanultam és gyakoroltam is hogy egyes nem kívánt "blokkokat" hogyan lehet kicserélni a tudatunkban. Transzcedentális "gyógyászat" e módszer neve és bevallom ilyen célzattal még nem használtam de gondolom eredményes lenne. Abból következtetek erre hogy minden ami a tudatunk részévé vált hogy nekünk szükségünk van a dohányzásra például annak valami előzménye vagy kiváltó oka kellett hogy legyen. A kiváncsiság majd egy téveszme hogy megnyugtat stb. Nos ezt kell onnan kivenni és felcserélni egy más kevéssé káros "ültetvényre" hogy a te szavaiddal éljek. Ehhez viszont nem szükséges hipnózis.
2011. dec. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet hogy nem konkrétan a kérdésedre válaszolok.

De van egy könyv.

Rövid úton leszokni a dohányzásról.

Van hangoskönyv változata is.

Ha a cigi miatt tetted fel a kérdést próbáld ki.

2012. ápr. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Lehet én se a kérdésre válaszolok. ^.^

A tudatalatti az a dolog, ami nem jut el a tudatodba. Azaz pl a perifériás látásod. Látod, de nem koncentrálsz rá, így nem jut el a tudatodig. A tudatalattid mégis befolyásol. Keith Barry trükközött egyszer sorozatának egyik részében. A trükk abból állt, hogy megmondta az illetőnek: olvassa az újságot, és ha úgy érzi álljon meg egy szónál. A mentalista közben egy táblát mutatott fel, amin egy szó volt. Igen ám, de úgy mutatta, hogy az illető nem látta, legalábbis a tudatáig nem jutott el. És láss csodát, pont annál a szónál állt meg, ami fel volt írva a táblára. Ez nem hipnózis, mégis hatásos. Gondolj csak bele, mi lenne ha hipnózis alatt ültetnek bele gondolatokat a fejedbe? Szerintem nagyon is lehetséges. Viszont az igaz, amit az egyik válaszoló írt. Olyanra nem tudnak rávenni, amit a hétköznapi életben nem tennél meg. Mondok egy példát: hipnózis alatt kezdik el kérdezgetni a pin-kódodat, az agy elkezd kombinálni, mondhatni megijed és felébred. Szóval lehet valakinél bejön, de aki már évek óta cigizik, és már annyira függő, hogy önerőből nem tud leállni, azon ez valószínűleg nem fog segíteni.

2012. júl. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!