Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » MIT TEGYEK HOGY JOBB LEGYEN?

MIT TEGYEK HOGY JOBB LEGYEN?

Figyelt kérdés
Van bennem egy alap szorongás miota pánikbeteg vagyok és ettöl néha fel megy kicsit a vérnyomásom 143/80ra a pulzusom 83, és ilyenkor szédülök, xanaxot szedem napi kétszer reggel 0,25mg este 0,25mg ot! Már leszokoban vagyok a cigivel is mert féltem attol vagyok mindig ilyen rosszul, szerintetek mit tegyek már hogy ne szorongjak örökké?még csak 20 éves vagyok :' ( Segitsetek nekem Kérlek benneteke! és NEM SZERETNÉM ÖRÖK ÉLETEMBEN A NYUGTATOT SEM SZEDNI :''''' ( ( (
2011. nov. 13. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Meg kell találnod mi okozza a szorongást és enyhíteni rajta. Nekem pl. az segített hogy elmondtam a félelmeimet valakinek (egy orvos családtagomnak), ő megnyugtatott hogy ez mind csak a betegség. Egy autóbaleset után jöttek elő nálam a pánikrohamok, majdnem egy évig szedtem gyógyszereket, előtte elég rossz volt, esetenként 200 feletti vérnyomással. A legmagasabb pulzus amit mértem 132 volt, akkor már zsibbadt a szám és a tarkóm, azt hittem rögtön meghalok..

De nagyjából túl vagyok rajta. Én Xanax-ot nem szedtem, a pszich. szakember írt fel Rivotrilt és Cipralexet, azokat használtam, közben pedig megtanultam kezelni ezt a dolgot. Néha-néha visszatér, akkor pár mély levegő és nagyjából elmúlik.

Szerintem ha nem javul a helyzet, első lépésként beszélj újra az orvossal aki a Xanax-ot adta, mondd el részletesen és őszintén a gondjaidat/tüneteidet, lehet változtat a terápián. Közben keress valakit akivel meg tudod beszélni, komolyan sokat segít.

2011. nov. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat KG Meg probálom kontrolálni magam ...de nagyon nehézzz :'(
2011. nov. 14. 13:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Tudom hogy nehéz, de ne ezen rágd magadat. A cigit a pánikbetegségtől függetlenül jó ötlet abbahagyni, igaz nekem sem sikerült eddig.

Szerintem ha van egy kis ráérős időd olvass utána a betegségednek. Már az ókori görögök is ismerték a pánikrohamokat, szóval ez nem egy újkori nyavalya, csak mostanság nagyon előtérbe került. Ha kicsit jobban megismered mi is a pánikbetegség, lehet könnyebben fog tudatosulni nálad, hogy nem fogsz meghalni a pánikroham miatt (gondolom neked is rendszeresen előfordul halálfélelem és hasonlók), ez egy mentális baj amit lehet kezelni.

És ne aggódj a nyugtatók miatt sem, nem kell életed végéig azokon élned. Ahogy írtam, azért egy beszélgetést lehet megérne ez a téma az orvosoddal, ő tud segíteni.

Szerintem sok dolog enyhítheti a szorongást, jó beszélgetések szülőkkel, baráttal/barátnővel, ismerősökkel; valami ami leköt, pl. valami izgalmas könyv, zene.. Meg persze ha az iskolai/munkahelyi dolgokat időben elintézed, akkor az is kizárva mint kiváltó tényező.

Ha kérdésed van vagy beszélnél róla nyugodtan írj, akár itt, akár privátban. Úgy vettem észre egy tök ismeretlennek is könnyen meg tud nyílni az ember, ha tudja hogy hasonlóak a gondjaik.

2011. nov. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nagyon valószínűleg a 2x025ös xanax nem vált be, sőt ellenkezőleg. gyógyszercserét kéne beszélni az orvossal.

és ne most akarj leszokni a cigiről szerintem, ahhoz egy nagyon stabil lelkiállapot kéne.

2011. nov. 15. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!