Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez pánikbetegség lenne? Mit...

Ez pánikbetegség lenne? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Mostanában ha egyedül vagyok sokszor félni kezdek. Mindig attól, hogy mi van, ha rosszul leszek, és mivel nincs velem senki, ott halok meg. Vagy pl buszon attól, hogy senki nem segítene.... Ilyenkor szabályosan rosszul leszek fizikailag, ver a szívem, úgy érzem, hogy nem kapok levegőt, szédülök, úgy érzem el fogok ájulni.

Egyébként semmilyen fizikai betegségem nincs, hogy ettől kelljen félnem, és soha nem történt velem olyan, hogy rosszul lettem volna és senki sem segített. Nem értem, mégis miért félek akkor? És hogyan tudnám legyőzni? Orvos nélkül lehetséges?

23N


2011. dec. 15. 11:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, ez pánikbetegség. Valamiért félsz az egyedülléttől, valami történhetett mostanában az életedben. Nekem sajnos gyógyszerek nélkül nem karbantartható. Nekem ennél durvább volt, azt hittem, a doki viccel, hogy az pánikroham, mikor szédülök, és úgy érzem elájulok, és nem kapok levegőt. Valahogy nem találom olyan viccesnek. Növeltük a gyógyszeradagomat, azóta a légszomj kivételével minden tünet megszűnt. Mindig emlékeztesd magad ilyenkor, hogy az emberek jellemzően igenis segítenek ilyenkor, ha pedig egyedül vagy, ott a telefon, tudsz segítséget kérni. Viszont ettől még a pánikroham keletkezését nem tudod megakadályozni. Meg kéne találni az okot is, ami ezt kiváltja belőled.
2011. dec. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi...

És milyen gyógyszert szedsz? Valami nyugtatószerűséget? És folyamatosan, vagy csak ha rádjön?

Igazából sejtem az okát, sose szerettem egyedül lenni, mindig volt mellettem valaki. De már nem élek a szüleimmel, és egy éve párkapcsolatom sincsen. Ez a dolog is azóta jött elő már párszor, előtte nem volt ilyen. De nem hiszem el, hogy ennyire gyenge, sérült senki vagyok, hogy nem tudok egyedül megállni a lábamon :(

Igen, próbálom ilyenkor mondogatni magamnak, hogy nem lesz semmi baj, max felhívom a mentőket, vagy bárkit, de sajnos nem tudom megnyugtatni magam...

Kihez forduljak? Háziorvos beutal pszichológushoz, ha kérem?

Mégegyszer köszi a válaszokat, és remélem hamarosan jól leszel!

2011. dec. 15. 12:39
 3/4 wyatt válasza:
Egyetértek a másik kommentelővel!!! Mindenképp kell segitség.nekem is magas az adag,viszont ami pl egy átlagembert félkomássá tesz nálam az a megszokott.nekem mondjuk a rendszertelen/szapora szivverés nem mult el.a kezdetektől fogva van.a többi ha jelentkezik akk is gyengén.
2011. dec. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia!21 éves lány vagyok!Amit leírtál tüneteket mind igazak rám is ...sajnos teljesen tanácstalan vagyok... odáig fajult hogy már utálok suliba menni, dolgozni képtelen vagyok, még itt ahol lakom se nagyon merek már elmenni boltba vagy bárhova, félek hogy valahol rosszul leszek ...meghalok...stb. egyszerűen nem tudom leküzdeni ezt a rossz érzést..és úgy érzem ez az évek folyamán csak fokozódott..mert már itthon is félek ha egyedül vagyok:(
2012. jan. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!