Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van ennek valami neve? Különbe...

J3Tears kérdése:

Van ennek valami neve? Különben meg betegség?

Figyelt kérdés

Elnézést, ha kicsit hosszabb a magyarázat, de ahhoz, hogy megértsétek a kérdést, azt hiszem, ez elengedhetetlen.

Először is nem tudom, hogy egyáltalán jól választottam-e kategóriát, lehet, hogy inkább az Egyéb lett volna a megfelelő hely. Lényegtelen.

Szóval, elég sokat álmodok, meglehetősen rosszakat, erre nem is tértnék ki, inkább egy kitalált példával illusztrálnám a helyzetet. Szóval példámban alanyunk - legyen mondjuk Daniel - rettenetesen fél a kutyáktól, már-már kórosan retteg tőlük. Álmában is kutyák üldözik, elkapják, meg is harapják. Daniel aztán felébred, örömmel konstatálja, hogy csak álom volt. Legott felfedezi, hogy a harapások - melyeket álmában elszenvedett - nyomai viszont nyagyon is valóságosak. Holott ő békésen pihent egész éjjel (nem, biztos, hogy nem alvajáró!)

Nem tudom, mennyire volt érthető, de lényegében nekem is ez lenne a problémám, csak természetesen más jellegű álomról van szó. A lényeg, hogy a sebek, amiket álmomban szerzek, reggel tényleg rajtam vannak.

Van erre az egészre egy teóriám. Az ember ugyanis nagyobb mértékben ura a látszólag irányíthatatlan folyamatoknak, mint azt hinnénk, így nem kétlem, hogy a sebek azért lehetnek rajtam, mert az agyam elhiszi, hogy ami álmomban velem történik, az a valóság.

Szóval a kérdésem nem is az lenne, hogy ez miért van/miért lehetséges (nem érdekel, úgy sem nagyon tudok ellene mit tenni), hanem az, hogy tudtok-e emberekről, akikkel ez szintén megtörtént, esetleg valami neve van-e ennek a dolognak, azon kívül, hogy elmebetegség... :D

Előre is kösz az értelmes, és kevésbé értelmes válaszokat is. Előbbiek talán hasznosak, utóbbiak meg feldobják a napomat :)


2011. dec. 28. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon is el tudom képzelni a dolgot. Pl. Szúnyogokkal álmodsz, és reggelre csupa szúnyogcsipes vagy. Bolha dettó.

Hallottam vérszívó denevérekről is, igaz, hogy azok inkább Indiában vannak. Vagy vad durva pasiról álmodsz, és reggelre valóban ugy érzed, hogy meg is történt a dolog. Pl. lucskos a lepedő, ilyesmi.

2011. dec. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, lényegében erről van szó... :D
2011. dec. 29. 15:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Pont fordítva működik a dolog: amíg alszol, történnek veled dolgok, és ezeket beépíted az álmodba. Pl. reggel 6kor azt álmodod, hogy csörög az órád. És tényleg csörög, csak annyira fáradt vagy, hogy nem ébredsz fel rá, de az álmodban megjelenik.

Egyszer kipróbáltam a dolgot öcsémen is. Amíg aludt, hangosan zongoráztam sokáig ugyanazt a dallamot. Mikor felkelt, újra eljátszottam neki, és leesett állal közölte, hogy ezt a dallamot álmodta. Utána elmondtam neki a szörnyű igazságot és nagyon utált, amiért elrontottam a természetfeletti tapasztalatát. :D

Megcsíp egy szúnyog és azt álmodod, hogy megcsípett.


A dolog másik oldala, hogy szerintem te okozod a sebeket. Ez pedig lehet az alvajárás egy formája.

Szintén egy saját példa: azt álmodtam, hogy a kutyám bejött a szobámba, és az ágyamra ugrott, harapdált és rámugrált. Család arra kelt fel és jött be, hogy ülök, ordibálok a kutyával, ami igazából nem volt ott, és ütögetem a takarót ott, ahová őt képzeltem, - mindezt csukott szemmel.


So: valahogy sebeket okozol magadnak, véletlenül és azt álmodod, hogy kutyák harapdánalk; vagy szándékosan, mert azt álmodod, hogy kutyák harapdálnak és annyira vágysz valami természetfeletti tapasztalatra, hogy sebeket csinálsz.

Ha nem hiszel nekem, nyugodtan ülj be egy alvásklinikára, úgy tudom már az országban is van: ott figyelik az agytevékenységet és filmre veszik mit csinálsz.

2011. dec. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi, én mindent hajlandó vagyok elhinni. mások is javasolták már az alvásklinikát, de én csak a legvégső esetben szeretném ezt a módszert választani. Egyébként én nem tudok róla, hogy lenne Magyarországon.
2011. dec. 30. 09:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Google a barátod: Szeged, Pécs, Debrecen.
2011. dec. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!