Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A gyerekem is depressziós lenne?

A gyerekem is depressziós lenne?

Figyelt kérdés
A családomban halmozottan fordul elő a depresszió. Az unokatestvérem, a testvérem, édesanyám, a nagynéném, és én is az vagyok. Ha lenne gyerekem, akkor genetikailag nagyobb esély lenne arra, hogy ő is az lesz?
2011. dec. 29. 21:10
 1/3 anonim ***** válasza:

hát próbálj megtenni mindent, hogy ne legyen az.

Egyébként gondolom igen, genetikailag nagyobb az esély, de ez nem elég ahhoz, hogy depressziós legyen.

2011. dec. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nem hiszem, hogy a genetikáról lenne szó, de képzeld magad a helyébe... a családja tele lesz depis emberekkel, nem sok esély van rá, hogy ne ragadjon át rá a lehangoltság, ha szinte nem is lát mást :/

persze ezt ki lehet küszöbölni, ha összeszeded magad és egy életvidám apukát keresel :D

2011. dec. 30. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, nagyobb esélye lenne! Édesapám, apai nagyanyám, édesapám több testvére is depressziós volt, és sajnos én is az vagyok!

Én nem is akarok gyereket vállalni, mert nem szeretném, ha tovább folytatódna ez a betegség a családban.

2011. dec. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!