Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem bírok/merek aludni?

Miért nem bírok/merek aludni?

Figyelt kérdés
A mamámnál voltunk és voltak rossz éjszakáim (nem bírtam aludni,rosszul éreztem magam,sokat mentem a mosdóba) és azóta nem bírok/merek elaludni.Segítsetek!!Mit tegyek ,hogy bírjak/merjek aludni?
2012. jan. 3. 19:21
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Múlt éjszakán például minden álmom után felkeltem.Ez nagyon rossz ,szeretnél elaludni normálisan és aludni.Esetleg valami praktika ,hogy elaludjak?Fontos lenne mert rossz fáradtan suliba menni :(( néha még sírok is ezért ,mert mindenki alsza édes álmát én meg fentvagyok :(((
2012. jan. 3. 19:28
 2/13 anonim ***** válasza:
kezdj el sportolni valamit. legjobb a futás, mert abba jól el tudsz fáradni. lefekvéshez meg úgy készülődj, hogy ne legyél éhes, de ne is zabáld tele magad. készíts magadhoz egy nagy pohár vizet, hogy ne kelljen azért is kimenni. legvégső esetben meg próbáld ki a naturlandnak a nyugtató teakeverékét.
2012. jan. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2012. jan. 3. 19:36
 4/13 A kérdező kommentje:
A merek-et azért írtam oda mert a szívem elkezd lüktetni és az agyamba ilyen zenedallamok meg "mikor alszol már el?" szöveg megy.amikor elalszok felkelek és nem bírok visszaaludni.Nem akarom ,hogy így legyen!Csak 12 éves vagyok :((
2012. jan. 3. 19:41
 5/13 A kérdező kommentje:
és ilyen még nem volt velem :(( a suliban meg minden egyre nehezebb én meg majdnem elalszok a sulipadban
2012. jan. 3. 19:45
 6/13 anonim ***** válasza:
Szólj a szüleidnek, van valami gond mostanában a suliban vagy otthon? Történ valami nagymamádnál? Ez is okozhat álmatlanságot. A sport segíthet, de lefekvés előtt néhány órával már nem ajánlott, mert akkor felpörget, és nem tudsz elaludni.
2012. jan. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
nincs semi gond sehol. ezért rossz de köszönöm
2012. jan. 4. 13:52
 8/13 A kérdező kommentje:
nem a válasz, az jó
2012. jan. 4. 13:52
 9/13 anonim ***** válasza:

Igyál egy pohár meleg tejet és feküdj le az ágyba, majd kezdd el számolni a másodperceket. 1.2.3.4.5.6... stb.


Gondold azt, hogy 15 perc mulva fel kell kelni, de ne nézd az órát, csak számold az időt magadban csukott szemmel.


Így tutira nem éred el a 10 percet sem és már horkolni fogsz. Próbáld ki. :)

2012. jan. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Nálam is volt ilyen. Volt egy barátnőm akinek a nagyobb unokatesójánál is volt ilyen. Ő mondta h gondoljak ilyenekre hogy most mély álomba szenderülsz, mindjárt elalszol ilyenek. Meg visszaszámolni 100-0 vagy 200-0 kinél hogy csukottszemmel. Ehetsz lefekvés előtt egy evőkanál mézet. Az is jót tesz. Mélyet fogsz aludni tőle és egészséges. ;)
2012. jan. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!