Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok ilyen?!? Megbolon...

Miért vagyok ilyen?!? Megbolondulok!

Figyelt kérdés

Nincs semmi önbizalmam..Van időszak amikor minden kis marhaságon rágom magamat. Hogy áll a hajam,milyen vékony vagyok,mennyi pattanás van a fejemen stb.. Pedig próbálok sokat enni,(nem 1x volt már ugy hogy majdnem kihánytam a kaját annyit ettem)rendszeresen sportolok is!Igyekszek jól tanulni.Imádom Ázsiát,a távol-keletet, az ottani vallást,kultúrákat. Szeretek olavsni,irogatni, rajzolni,videokat vágni zenére. Mindezeket nem is csinálom rosszul, mindenki azt mondja. Igyekszek célokat felállítani és elérni azokat. Végzős vagyok,tavaly megcsináltam 5ösre a tesi érettségimet,most év elején pedig az angol szóbeli nyelvvizsgámat. Büszke voltam mid ezek miatt magamra,de mára már eszembe sem jutnak.. Úgy érzem buta vagyok,csúnya, egy nulla..Családommal kapcsolatom nagyon jó,szüleim tesóim szeretnek és sokat segítenek. Vannak igazán jóbarátaim is, nem egyet közülük még tizen egynéhány évesen ismertem meg. Barátom nincs,1x volt csak,de a fiúval csak barátkoztunk,még csak 8adikos voltam. Nem mintha siettetném hogy jajj csak legyen már vki mindegy h. ki,mert nem így van,de nekem úgy fáj,hogy még nincs senkim, mások meg miylen boldogok..fiúkkal eltudok beszélgetni,de egyébként nagyon félénk vagyok,flörtölni sem igazán tudok,és nem tudom elhinni hogy tetszhetek valakinek is! Kívülről úgy látják hogy nyugodt vagyok,kiegyensúlyozott, bátor stb. Közben pedig nem! Néha úgy érzem csak a félelem tart össze... Sokszor rám jön vmi roham féle,amikor is elkezd égni az arcom,szúr a szívem levegő hiányom van,leizzadok,remegek úgy érzem meghalok.. Abnormálisan félek a haláltól..(már egy jó ideje,van amikor ez elmúlik,van mikor csak úgy előjön)De érdekes,ha nem jutnak eszembe a szarságaim akkor semmi bajom! Tudom pszichésen idézem elő..Nagyon haragszom magamra,mert nem értem miért nem élvezem az életet.Fiatal vagyok szép helyen lakok jó a családom vannak barátaim és pénzügyileg is rendben vagyunk. Sok dolog történt velem a gimi alatt,amiket nem igazán tudtam feldolgozni,csak elfelejteni..Tükörbe sem nagyon szeretek nézni. Nem tudok megbocsátani magamnak dolgokért. Annyira ideges és feszült szoktam lenni..Néha úgy érzem nem bírom tovább. Pedig semmi bajom nem kellene hogy legyen!!! De mindennap megküzdeni a lelki dolgaimmal és a fura generalizált szorongásokkal nehéz..

Lehetséges lenne,hogy jó dolgomban foglalkozok ennyit magammal? Te hogy gondolod?


2012. jan. 6. 17:30
 1/5 anonim ***** válasza:
az a lényeg pont hogy a jó dolgokkal foglakozz:)a nyelvvisgáddal,a sikeres tesi érettségiddel,a barátnőiddel,a szép környéken ahol élsz.és ha teheted menj el Ázsiába vagy Indiába:)hiszen ha szereted akkor biztos nagy feltöltődés,megnyugvás lenne.
2012. jan. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tipikus kamaszkori dolog szinte mindenki átment hasonlón. Majd elmúlik. Tudom ezzel nem mész sokra de tényleg így van.

Csak ne szívd magad folyton mert a tüneteid tényleg pszichések és ezzel csak tovább rontod a helyzetet.

Sok kamasznak vannak negatív, depis időszakai. Minden olyan értelmetlen, nem érek semmit, csúnya vagyok, ostoba stb. Pedig nem így van. Értékes ember vagy sikereid vannak és nem a madarak hordák össze, te csináltad.

A pattanásaiddal menj kozmetikushoz, barátnőiddel keress egy jó frizurát és ne izguld össze magad. Ez csak egy korszak ami elmúlik és rajtad áll, hogy szépen telik el vagy rosszul.

Aki érzékeny azt még jobban megviselhetik a kamaszkorral járó változások.

2012. jan. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*hordták:))
2012. jan. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szia.én két gyerekes anyuka vagyok tele gondokkal de a fele amiket írsz az rám is igaz.nekem ezek a dolgok addig fajultak míg el nem ájultam mindenen sírtam és olyan pánik rohamokat kaptam míg majd nem megfulladtam.nem volt bennem semmi jó.se az alakom se semmim.mindenben csak a hiba.orvoshoz kerültem gyógyszert szedek antidepreszánst.ezt sajnálom és akkor mondta egy ismerősöm na most pedig pszichológushoz mész és kész.azt mondtam,hogy áááá jó viccc.én minek.mentem egyszer, mentem kétszer azóta heti egy alkalom.mintha kicseréltek volna.mosolygok kiegyensúlyozott vagyok mindenki csodálkozik.szóval teljesen megváltozott az életem.nekem sikerült ezt neked is ajánlom.nekem 1 óra a pszichológusnál egy heti pihenéssel ér fel.
2012. jan. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tényleg egy jó kapcsolat kéne neked,amiben kimutathatod a szeretetedet.A sporttal,a meditációval is sokat segíthetsz magadon,de egy jó kapcsolat mindenképp rádférne.Tudod,egy olyan megbízható pasi,aki lelket önt beléd!
2012. jan. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!