Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg túlreagálok mindent?

Tényleg túlreagálok mindent?

Figyelt kérdés

Ilyen dolgok miatt sírdogálok, vagy csinálok belőlük “problémát”:

úgy érzem elhagynak, és nem kellek senkinek. Anyu szerint undorító, mocskos kis szemétláda vagyok. A múlt miatt, mikor pl. anyu azt mondta szétvágja dróthálóval az arcom, mert attól biztos szebb leszek, vagy leköpött a szobám küszöbére.. Úgy érzem nem kapok elég ölelést, simogatást a szeretteimtől.. Anyu széttörte a CD-imet, a darabokat ki is ragasztgattam szépen egy papírlapra.:) Amikor észrevették a vágásokat rajtam (mert, ugye ez is volt), és épp félcentisre szétnyílva volt a karom (ami igazából nem nagy seb), a nevelőapám szétverte a szobámat, olyan hangon ordított hogy az már tényleg em volt emberi, bár állati sem, valami egészen démoni volt; aztán konyhakéssel rohangált, és elég megalázó helyzetbe is kerültem( szerintem megalázó), de ezt nem bírom leírni.. és.. szerelmes belém az egyik pedofil (nem vérszerinti) rokonunk, immár 11 éve.. ő csak fogdos, bár amig kicsikébb voltam lehámozta rólam még a ruhát is.. és akkor kb. Úgy is.. Nagyon érdekes, de úgy érzem együtt tudok élni ezzel, legalábbis eddig sikerült.. De egyre jobban rámtörnek ilyen kis dühök, meg szorongások, hiába tudom hogy máshol éheznek, verik, megerőszakolják őket, mégis rám-rám törnek a hisztik, és már a hisztijeim miatt gyűlölöm magam szinte! Undorító vagyok, tudom.. Utcán is fogdostak már.. De nem értem miért, randa vagyok, a testem sem épp egy bombázóé..

Pedig igazából nem is volt rossz életem, elhalmoztak játékokkal, szerettek, mentünk kirándulni, a suliban sem bántott senki. Anyu is, ha nem idegbeteg épp, kedves, normális, bár elég zárkózott amit nem szeretek, mert soha nem mesél arról hogy milyen voltam..

Néha annyira azt akarom, hogy valaki találjon meg, valaki vegyen észre..

Tényleg túlreagálom a velem történt dolgokat, és nem lenne szabad kiborulni miattuk?

17,l


2009. máj. 23. 17:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nagyon gyorsan keresd fel a családsegítő szolgálatot és a gyámhatóságot, és mondd el nekik ezeket a dolgokat! ez a család rád nézve veszélyes! Mivel még csak 17 éves vagy, nem nagyon önállósíthatod magad, de amint ezt megteheted, én úgy elhúznék minnél messzebre ahogy csak lehet. Ezek nem normálisak!

Hol élsz?

2009. máj. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Igen,igaza van az első válaszadónak. Azonnal keresd fel a családsegítőket!!

Aztán míg nem leszel igazán felnőtt,kereshetnél magadnak egy bentlakásos sulit,koleszt!

Menekülj ettől a családtól!! Mert ha maradsz tönkre mész és nem lesz ember belőled!

2009. máj. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én jobban kiborulnék a helyedben. Nehogy már te szégyelld magad!
2009. máj. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha nem tudnak emberként viselkedni, az őket minősíti.
2009. máj. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Már bocs,de ez kamukérdésnek tűnik. Nem hiszem,hogy ma, a 21. sz-ban van olyan 17 éves (nem 2,nem 6,nem 9 éves kislány,akik még esetleg nem fogják fel ésszel,mi történik velük),aki ezt nyugodtan túri,s nem tesz semmit ellene. Jóval fiatalabb gyerekek, sokszor kisebb dolgok miatt szólnak a Gyámügynek, s állami gondozásba kérik magukat. De elég,ha a házi gyerekorvosnak,vagy iskolai védőnőnek szól,az is szól a Gyermekvédőknek. Ha nem kamukérdés, elég nagy vagy már,cselekedj. Akár egy tanárodnak,osztályfőnöknek is szólhatsz,segíteni fog.
2009. máj. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt nők is képesek elhinni, hogy megérdemlik a férjük brutalitását.
2009. máj. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2009. máj. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én abban sem vagyok biztos, hogy csúnya vagy. Más is mondta ezt vagy csak a szüleid?
2009. máj. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem kamukérdés, egy haverom mondta hogy mindent túlreagálok, meg én is így érzem, hiszen vannak ennél rosszabb dolgok is a világon.. Amúgy meg ha szólnék a gyámnak tudom hogy anyunak fájdalmat okoznék, amit pedig én nem bírnék feldolgozni. Nekem is hihetetlen egy kicsi, ahogy így visszaolvasom. De ez van. Nem fogok hisztizni minden sz.ron!
2009. máj. 25. 10:42
 10/11 anonim ***** válasza:
De akkor most szeretnek a szüleid?? Nem igazán tudom kivenni a szövegből.
2010. júl. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!