Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkossági kísérlet után...

Öngyilkossági kísérlet után lehetséges, hogy megjön egy kicsit az életkedvem?

Figyelt kérdés

Még tavaly nyáron volt egy öngyilkossági kísérletem(nem mondanám el, hogy mi) de nem sikerült, aztán pár nap múlva úgy éreztem, hogy egy kicsi életkedvem támadt és ez egészen mostanáig tartott, szóval előfordulhat az, hogy az embernek megjön az öngyilkossági kísérlet után az életkedve?

szóval ez nem is inkább életkedv volt hanem mintha késztetést éreznék, hogy maradjak még életben, pedig tudtam, hogy nagyon nem akarok életben maradni pedig folyton ezt éreztem.

(Különben amikor nem sikerült az öngyilkossági kísérlet egyáltalán nem éreztem megbánást semmi iránt sem)


2012. jan. 9. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Lehet, hogy ráeszméltél arra, hogy ez mennyire komoly dolog és hogy az életed a tét, ami csak egy van. És annak örültél (tudat alatt), hogy túlélted, mert valójában még sem akartál meghalni. Sok öngyilkos inkább azért akar végezni magával, hogy felhívja magára a figyelmét, hogy tudassa, bajban van.
2012. jan. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnállak. Nem tudom mire lett volna megoldás az öngyilkosság.

Nekem a barátnőm /akkor még csak futó ismerősök voltunk/ lett öngyilkos vagyis lett volna de még időben megmentették. Gyógyszert szedett be. Bevitték a pszichiátriára ahonnan kivágták mert nem volt hajlandó szóba állni és együttműködni a dokival csak nézett maga elé. Aztán valahogy összekapálta magát, ma már boldog párkapcsolatban él.

Ne add fel ne csinálj marhaságokat, inkább menj el a háziorvoshoz, ő ad beutalót és ingyenesen járhatsz pszichológushoz. Ha tényleg segíteni akarsz magadon akkor érdemes elbeszélgetni vele mert rámutathat olyan dolgokra ami neked fel sem tűnt és adhat tanácsot is hogyan kezeld a problémákat.

Sok sikert.

2012. jan. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vélhetően nem akartál te öngyilkos lenni (azoknak általában sikerül is), hanem segélykiáltás volt a részedről, amire válaszul megkaptad a szükséges odafigyelést és törődést a környezetedtől, így jobban lettél, hiszen ez volt a cél.
2012. jan. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
lehet persze, én is így voltam vele
2012. jan. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
egy sikertelen kísérlet sokszor enyhíti a belső agressziót, feszültséget egy időre. Ezt a jelenséget sok pszicho könyvben leírják.
2012. jan. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!