Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy szüntessem meg ezt az...

Hogy szüntessem meg ezt az idegesítő, visszatérő gondolatot?

Figyelt kérdés

Pár hete állandóan egy gondolat kínoz, ami szinte mindig, ha egyedül vagyok, előjön...elég fura, nem tudom,hogy mitől jön elő és hogy egyáltalán miért van ilyen gondolatom..de ilyenkor attól félek,hogy megáll a szívem..:$$:(( nagyon kellemetlen és ilyenkor nagyon feszült leszek,napok óta alvászavaraim vannak e miatt(nem egyszer volt,hogy hajnali 3-kor még ébren voltam,és órákig vergődtem éberen..)

Mit tehetnék,hogy többé ne gondoljak erre??Mindig nyugtatom magam,hogy ez hülyeség,egészséges vagyok,és emiatt nem érdemes felidegesíteni magam..de képtelen vagyok kiverni a fejemből:((( Esténként zenét hallgatok,vagy bekapcsolom kicsit a tv-t,már nem tudok mit kitalálni,hogy könnyebben elaludjak..semmi nem használ...mit tegyek??Aki tud lécci segítsen mert állandóan feszült és ideges vagyok,ha ez előjön(már egyre többször..:((),és már nem bírom!!Pszichológushoz kéne mennem?? Dehát ez milyen tünet??Állandóan azon pánikolok,hogy többé nem ver a szívem??o.o


2011. dec. 28. 20:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Üdvözöllek a pánikbetegek klubjában. Ez egy szorongásos betegség, nem fog megállni a szíved. Hány éves vagy?
2011. dec. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Nem akarlak ijesztgetni, de sajnos előfordulhat olyannal is, hogy megáll a szíve, aki látszólag egészséges és fiatal.

A férjem 27 évesen, 2és fél hónapja így halt meg.... :((((


Ha tényleg meg akarsz nyugodni, akkor vizsgáltasd ki magad. háziorvos és kardiológus. Elvileg tünetmentesen a kivizsgálás EKG, terheléses EKG, Szív UH... egyik sem fájdalmas vizsgálat. Ha nem találnak semmit, akkor jöhet a pszichológus.


Amúgy mi történt amikor ez a gondolat kezdődött? Nem láttál vmi filmben ilyet, vagy történt a környezetedben valakivel??

2011. dec. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Kezdődő pánikbetegséged van. Menj el a háziorvosodhoz és kérj beutalót az ideg szakrendelésre. Ott fognak rá ajánlani kezelési lehetőséget. Ne halaszd el az orvoshoz menést, nehogy állandósuljon a szorongás. Addig is amit tehetsz: citromfű tea, valeriána relax, B MAX vitamin, magnézium szedésével segítheted a szervezeted működését. Egyébként, ha szívvel kapcsolatos szorongásod van, akkor nagyon ajánlott a magnézium szedése, mivel ez a szív vitaminja.
2011. dec. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Jaj ez elég ijesztően hangzik..pánikbetegség..ideggyógyászat..o.o

15 éves vagyok..és sejtem hogy mikor kezdődött..láttam egy videót kb 2 hónapja(nem ajánlom hogy megnézzétek,bár én voltam annyira kíváncsi..hát nem kellett volna:(()amiben egy 2 éves kínai kislányt elütött 2 kocsi,kb 18-an sétáltak el mellette,de senki nem segített rajta..lehet hogy hallottatok róla..de engem iszonyatosan kiakasztott és lesokkolt,és nagyjából az után hogy megnéztem,kb 2-3héttel később kezdődtek ezek a gondolatok...lehet hogy ettől volt??:OOO am nővérem is megnézte,2 napra rá már kb nem is emlékezett rá,és mikor pár nappal később én megemlítettem,kérdezte is,hogy én még mindig ezen lovagolok??nem tehetek róla,az ilyenek engem nagyon megérintenek és lesokkolnak..:((

2011. dec. 28. 21:59
 5/22 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne(legalábbis remélem..),hogy nem szervi problémáróll van szó..ez tuti mentális :SSS
2011. dec. 28. 22:01
 6/22 A kérdező kommentje:
És második válaszolónak őszinte részvétem :(
2011. dec. 28. 22:02
 7/22 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Mentális, nyilván. Mondtuk, hogy pánikbeteg vagy, legalábbis leszel, ha nem kezeled. Én már jó ideje az vagyok és tudom, hogy ez annak az egyik tünete.
2011. dec. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Hát köszi..akk ideje lesz beszélnem a szüleimmel is erről://

Te mi miatt szorongsz??://

2011. dec. 28. 22:16
 9/22 anonim ***** válasza:
Azért ez annál bonyolultabb, hogy csak úgy legyen rá válasz :) szerintem ne dramatizáld túl, nem halálos betegség, inkább csak egy állapot. a pszichiáter antidepit és nyugtatót fog felírni. te döntöd el, hogy beveszed-e őket, vagy inkább magad oldod meg a dolgot. ha tanácsra van szükséged, írj nyugodtan a későbbiekben.
2011. dec. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Úgy értettem,hogy mi az a gondolat,ami téged nem hagy békén,mitől pánikolsz:DD:/ el is megyek orvoshoz,de szerinted ez lehet attól a videótól?? :SS
2011. dec. 28. 22:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!