Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan antipszichotikum...

Létezik olyan antipszichotikum, ami a piramissejtek működését gátolja?

Figyelt kérdés
2012. jan. 19. 12:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kérdezd az ideggyógyászt! (lehet szerintem de az mire a faszra lenne jó?)
2012. jan. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ha valakinek mondjuk az okozza a problémát, hogy túlműködnek...
2012. jan. 19. 13:13
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem sejtspecifikusak, hanem receptorspecifikusak a gyógyszerek, vagyis olyan nincs, ami csak azokat gátolja. Amúgy miért kellene azokat gátolni? Miből gondolod, hogy azok okozzák a problémád? Mik a tüneteid?
2012. jan. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Túl sok a gondolatom, és emiatt szétesett a tudatom. Amikor kevesebbet gondolkozom, érezhetően javul az állapotom.


A tüneteim alapján skizofreniform zavarra gondolok, de mivel én nem vagyok pszichiáter, ezért ez nem teljesen biztos. Deperszonalizációs zavarom viszont biztosan van, az már volt korábban, felismerem, de most egyértelműen érzem, hogy ez valami más.

2012. jan. 20. 18:02
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Itt a GyK-n valóban mindent lehet kérdezni, és mi mindenre tudjuk is a helyes választ, kivéve a speciális orvosi kérdéseket. Ha gondod van, feltétlenül keresd fel a háziorvosi rendelőt, és kérjél beutalót a pszichiátriára.

De azért kiváncsivá tettél. A leveled jól megírt, semmi hiba sincsen benne. Mágis milyen jelenségről, tünetről beszélsz?

2012. jan. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%

Szia!

Én pont most vizsgáztam neurológiából, és szerintem amiket leírsz, az nem pont a piramissejtekre vonatkozik. Ha pszichiátrai problémád van, kérj háziorvostól beutalót a Semmelweis Egyetem ambulanciájára, ingyenes, és szerintem jó szakemberek vannak ott. antipszichotikumot meg normális esetben úgyis csak receptre kapsz...

2012. jan. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Először is ajánlatos lenne egy pszichiáterrel elbeszélgetni a problémádról. a skizod tünetekre vagy skizofréniára felesleges anélkül gondolnod ami egy orvossal nem konzultáltál a tüneteidről.


Elképzelhető, hogy lassabban dolgozza fel az agyad a napi infókat, benyomásokat. Látogass el a blogomba ahol leírom milyen gyakorlattal lehet lesimítani az agykérgi feszültségeket. Ami nem csak erre jó de önmagunk tudattal való gyógyítására is. Ide nem írhatom a blogom cimét viszont ha kéred az itteni levelező címre megadhatom

2012. jan. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
49%

Ja egyébként végzettségemet tekintve intenzív és általános nővér és idegklinikán dolgoztam főleg. A gyakorlataim pedig, sok emberen segítettek. Nem szükséges mindig a ideggyógyszereket használni azonnal, mert bizony nagyon kevés az amelyik valóban gyógyítani képes, inkább a tüneteket csökkenti, illetve letakarja" de maga az ok a probléma ott marad!!


Amennyire jók az orvosi beszélgető terápiák olyan fele-másak" a gyógyszer ipar termékei ...c...c...c tapasztalatból irom

2012. jan. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A "gondolat-rohanas" es a deperszonalizacio lehetnek a skizofrenia tunetei, de okozhatjak egyeb pszichozisok, kabitoszer-hasznalat, koffein-tuladagolas, kialvatlansag stb. Mint orvosi vegzetsegu, magam is erosen a szakorvos felkereseset javaslom. A Semmelweis Egyetem ambulanciaja kivallo javaslat. A webb oldalakat egyelore hanyagoljad ezugyben. Konnyen felrevihetenek es hamis remenyeket kelthetnek emberekben. Minimum szakembernek kell lenni az ilyen helyeken feltuno infok kritikus ertekelsehez. Ha skizofren vagy (ami nem ritka korallapot), a kezeles egyesiti az un. pszichoterapiat es a gyogyszeres kezelest. Nem erdemes kardoskondi egyik vagy masik mellett. Mindegyiknek meg van a helye, es alkalmazasuk paciens- es allapotfuggo.
2012. jan. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Javulóban vagyok, a durvább része már lecsengett. Valószínűleg csak egy rövidebb pszichózis lehetett. (ha a két hét rövidnek számít...) A deperszonalizációs zavar még megvan, de ahhoz már hozzászoktam az elmúlt egy évben, ráadásul abból is látom már a kiutat. Ha súlyosbodik, akkor viszont mindenképp felkeresek valakit, aki ért hozzá. Jó lenne már, ha én végre én lennék. :D


Még egyszer köszönöm.

2012. febr. 13. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!