Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most akkor mi van? Kell...

Most akkor mi van? Kell antipszichotikum vagy nem?

Figyelt kérdés
Két pszichiáter is azt mondta, hogy javasolt az antipszichotikum, de mégse írta fel. Félreértés ne essék, nem szeretnék szedni, előbb megpróbálnám a többi lehetőséget, ami csak létezi(enyhébb gyógyszer, életmódváltás stb). De meg is ijeszt, hogy úristen, most ekkora bajom van, hogy antipszichotikum kell? De ha kell, és mégse írják fel? akkor lehet, hogy nem kell, csak tesztelnek az orvosok, hogy mit reagálok? Talán van egy kis hipochonder hajlamom is, lehet, hogy ezt tesztelik, amikor jól vagyok, akkor gondolom magam hipochondernek, de ha viszont rosszul vagyok, akkor nagyon rossz.
2011. jún. 3. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:
És milyen indokkal nem írták fel? Miért nem kérdezted meg?
2011. jún. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kelleni nem kell, csak ajánlott. Szerintem elég érthető.
2011. jún. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nem muszáj, ne is akard szedni! Ez csak akkor legyen megoldás, ha semmi más nem segít.
2011. jún. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon megijeszt, hogy "ajánlott".

Nem kérdeztem meg, már bánom, de mindig szinte kirúgnak a pszichiáterek, megkapom a receptet, és viszont látásra...

2011. jún. 3. 20:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Mik a tüneteid?
2011. jún. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Derealizáció. Olvasgattam itt gyk-n, és nem találtam olyan, akinek erre a tünetre antip.-ot javasoltak volna. Lehet, hogy csak rossz alvás miatt van nálam, túlterheltség, tehát én nem gondolok annyira extrém dologra és halálra rémít az orvosok hozzáállása.

Azt is hozzá kell tennem, hogy azért váltottam pszichiátert, mert mondtam, hogy szeretnék terápiára is járni, erre tök bunkó lett velem, az ajánlópapíromra azt írta, hogy ilyen meg olyan terápiákra jártam, és csak a pánikbetegséget említette, meg depressziós zavart, mint tünet. És azt írta, hogy új terapeutát keresek, tehát automatikusan átkerültem egy másik rendelőintézetbe, másik pszichiáterhez, pedig pszichiátert nem akartam volna váltani, csak terápiát szerettem volna.

Arra is gondolok, hogy ez a rosszul megírt ajánló után az új orvos hülyének néz, miket beszélek össze-vissza, nincsenek is ezek a papíromon. Mondtam, hogy az előző orvosom antip.-ot javasolt és, hogy ettől én megijedtem, erre mondta, hogy az a. továbbra is javasolt....

2011. jún. 3. 21:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Gondolom, szorongás ellen is jó.
2011. jún. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!