Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mozgásszegény életmód és...

Mozgásszegény életmód és folyamatos fáradtság?

Figyelt kérdés

Azt nem mondhatni, hogy kiegyensúlyozott lelki állapotban lennék, vagy lettem volna bármikor. Csak azért írom le, mert tán köze lehet a dologhoz. Iszonyú lusta vagyok, életmódot kéne váltanom, de nem visz rá a lélek. Nem mozgok, gyakran ki sem mozdulok a házból. Kicsit ellentétesnek tűnik, de mégis folyton álmos vagyok, 12-13 óra alvásra mindennap szükségem van és még így is elalszom 7-óra fele egy-egy órácskára. Mi lehet a baj? Ha elkezdenék sportolni, megváltozna a helyzet?



20/L


2012. jan. 24. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen. Én is ugyanezzel szenvedek, ősszel elkezdtem futni járni egy barátnőmmel és sokat javult a helyzet. Most viszont megint visszaállt :(

Iszonyú nehéz elkezdeni mozogni, de egy héten belül érzed a hatását!!

2012. jan. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nincsenek barátaim, a motivációm halott, vagy sosem élt. Rendszeresen mozogsz?
2012. jan. 24. 19:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Most nem, csak gubbasztok a tananyag fölött. Amikor hideg lett, abbahagytuk a futást, mert lesérült a barátnőm. Most nem merünk hidegben futni, várjuk a tavaszt.

Miért nem mész el esetleg táncolni? Egy csomóféle közül lehet ma már választani, biztos találsz szimpatikusat.

2012. jan. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez nálam pénzkérdés is, ráadásul vidéken élek, nagyon messze találnék valami táncot. Legfőképp itthon kéne mozognom, magamnak :)
2012. jan. 24. 19:30
 5/6 anonim ***** válasza:

tölts le valami aerobic/jóga/gimnasztika filmet vagy vedd meg dvd-n, így tudsz otthon is edzeni, valami Rubint Réka vagy Norbi...vagy más

esetleg bringázz, korizz... és az időjárás nem kifogás! kivéve, ha jeges az út, de akkor meg kori...

de a sport azért mindenre nem jelent megoldást...

2012. jan. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Van olyan is, ha túlaludja magát az ember, túl sokat alszik mégis fáradt. Ez ilyen alvászavarok mentális problémákból is eredhetnek. Nem a testednek van a 12-13 óra alvásra szüksége. Mindenképp valami elfoglaltságot kell találnod, ami érdekel és leköt és inkább azzal foglalkozol, mint, hogy aludj.


A sport sokat segíthet, ha megtalálod a megfelelő formáját, ami passzol hozzád. Én is hasonló cipőben járok. Életemben először egyedül lakok és túl sok barátom nincs ebben a városban. Így általában egyedül vagyok. Én elkezdtem futni egy neten talált kezdő edzésterv alapján. Futni azért is jó, mert ezt lehet egyedül is csinálni, persze ha van kivel az még jobb.


Én világ életemben lusta voltam és utáltam futni, de most úgy döntöttem, hogy megtanulok és még idén elmegyek egy két szép helyre "futóversenyre" és talán találni hozzám hasonló embereket. Nem könnyű, de nagyon jó amikor sikerül teljesíteni a napi előírást.


Ha érdekel a futás nem vagyok nagy spíler, de szívesen segítek, amiben tudok.

2012. jan. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!