Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyakran felébredek az éjszaka...

Gyakran felébredek az éjszaka közepén egy teljesen átlagos álomból, mégis halálfélelmem van. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés

Tegnap (vagyis inkább ma) pl. azt álmodtam, hogy egy tágas házban vagyok, odakint esik az eső, és egyszer csak egy csecsemő pottyan a bejárati ajtó elé. Ekkor felébredtem, de annyira remegtem, hogy egy darabig meg sem mertem mozdulni, nem mertem a villanykapcsolóért nyúlni, és folyamatosan a gyerek sírása visszhangzott a fejemben, pedig visszagondolva semmi félelmetes nem volt benne.


Rengetegszer előfordult már ez, és sosem tudom hova tenni. Horrorisztikus álmokból furcsamód sosem riadok fel.

Tud valaki erre valamilyen értelmes magyarázatot?


2012. jan. 26. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Lehet, hogy van valami ami tudat alatt bánt téged. Nekem is volt már ilyesmiben részem. Talán túl stresszesek a minden napjaid.
2012. jan. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

Megnéztem Krúdy Gyula Álmoskönyvében: Pártfogó jó barátok segítenek bajodban. Csecsemősírás: Öröm

(Megjegyzem: ma én is csecsemővel álmodtam, de egészségügyi promléma nélkül)

Azért én elmennék orvoshoz egy EKG-ra

2012. jan. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudsz feldolgozni valamit...tudat alatt mindig előjön és megzavar. Nekem is volt ilyen. Nem tudtam ellene tenni, mert egyszerűen nem lehet. Az idő segít...ha feldolgoztad az adott dolgot magától el fog múlni. De addig tudom nagyon kellemetlen.

Kitartást!

2012. jan. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat!
2012. jan. 29. 06:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!