Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » GADos vagyok, az meglehet,...

GADos vagyok, az meglehet, hogy éjszaka alvás közben jön rám szorongási hullám?

Figyelt kérdés
Van, hogy fel is ébredek és utána nem tudok visszaaludni, mert pl. úgy érzem legyibbadt a torokom v. a kezemet nem ézem, bár ezek voltak a legextémebbek, de akkor oka is volt a szorongásnak. Úgy amúgy is lehet ilyen?
2011. dec. 3. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Bizony. Rám jött már rám. Arra keltem, hogy rajtam van ez az erős remegés és irtó sz@rul vagyok. Szerencsére elmúlt, de életem legrosszabb időszaka volt. Egyébként biztos, hogy GAD? Ha erős rohamokban jön, azt pánikrohamnak hívják. A GAD a pánikrohamnál enyhébb de szinte folyamatosan jelenlévő tüneteket produkál.
2011. dec. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát ne mtudom ez mennyire erős roham, mert nem vagyok azza tiszában, hogy más ez hogyan élné meg. Sajnos úgy érzem hajlamos vagyok arra, hogy eltúlozzam a dolgokat, és anyáék is folyton ezt mondják :P. Ha pl. valami sokkhatás ér, akkor elsőnek egy kis hullám jön rám, és utána majd 1 hétig szenvedek a jobbnál jobb tünetektől (ilyen az álmodom érzés, gyomorgöcs, ez a zsibadásos eset, szédülés stb. ezek egyszerre, vagy külön külön jönnek). Amúgy pedig vannak jobb, vannak rosszabb napjaim, és néha ilyenkor tör rám éjszaka a szorongás (általában elalvás után 1 órával jelentkezik), ilyenkor folyton csak álmodok.
2011. dec. 8. 19:35
 3/10 anonim ***** válasza:

Figyelj!

Én pánikbeteg vagyok. Ha nem szednék rá gyógyszert, akkor nagyon durván jelentkezne. Nekem is az elején volt, hogy arra keltem álmomból, hogy meghalok, majd megfulladtam, ég a testem, stb. Mondjuk, szerintem az enyém durvább, mint a tiéd, de én azonnal mentem a dokihoz. Nem szabad elhanyagolni, ez is betegség, kezelni kell! Nem kell az olyan emberekkel foglalkoznod, akik azt mondják, hogy ne túlozd el, meg legyél lazább, meg ne így fogd fel stb. Ők sajnos (vagy hál isten) nem értik ezt meg. Menj dokihoz.

2011. dec. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Veszélyes azért a doki is. Kiírja a jó kis antidepresszánst, ami még felerősíti a szorongásos tüneteket. Nekem legalábbis felerősítette +mániás tüneteket okozott (feldobottság). Ki is dobtam a kukába. Legjobb az akupunktúra. Ott nincs gyógyszer.
2011. dec. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
már azt hittem GLaDOS vagy :D
2011. dec. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Voltam sztk-s dokinál ... nos igen, irt fel antidepit ... de a suli miatt egyelőre nem mertem elkezdeni :P, de félek is tőle, főleg, hogy ilyeneket hallok ... sajna magánorvosra nincs pénzem, de majd egyszer talán :)... mostanság jobban vagyok valamivel, esténként iszom egy adag citromfű teát, és jobb kedvű próbálok lenni, meglátni a dolgok jó oldalát, és azokra nem gondolni amikben nem tudom ... múltkor már nervenpflege miatt jött ki a szorongás, olyan volt mintha lelassult volna légzésem, és ettől teljesen bepánikoltam ... azóta azt sem merem bevenni o.O. Most új tünetkén enyhe bizsegést, zsibbadásfélét érzek (főleg a bal) tenyereimben, újjaimban.
2011. dec. 10. 22:57
 7/10 A kérdező kommentje:
><
2011. dec. 10. 22:57
 8/10 anonim ***** válasza:
Majd, ha rádjön egy durva pánikroham, akkor elmégy az orvoshoz.
2011. dec. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát megharaptak, és tetanuszt kaptam .. utána hazafelé menet elkapott egy olyan érzés, hogy nem kapok levegőt, már ájulás szintjén voltam, szúrt a tüdőm, hirtelen a kocsiból is kiugrottam volna ... bár ekkor már tudtam, hogy ez szorongás ... és sikerülte leküzdenem, nézem légzéstechnikákat, és azt használtam, plusz mondogattam, hogy áh semmi bajom nincs csak megint egy szorongásos hullám ... ebébként az ilyen álmodom dolgok rosszak még, az elsőnél azt hittem, hogy agydaganat o.O, ezeket kezelni sem nagyon tudom. De tényleg nagyon sokat segített, hogy tutdom, hogy mi ez :).
2011. dec. 11. 20:01
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyébként ami a legjobban segít a sok pirula helyett az a sport. Kezdj el futni. Napi egy óra futás nagyon ki tudja tisztítani az ember fejét. Pár hónap és szinte nyoma nem lesz az egésznek. Csak kezdd el! Muszáj elindulni!
2011. dec. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!