Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bulimia - hogyan lehet megelőz...

Bulimia - hogyan lehet megelőzni egy evésrohamot? Akinek már sikerült, mondja el!

Figyelt kérdés
Pár hónapja jelentkezett az első, mostanában hetente legalább kétszer (általában két egymást követő napon). Utána koplalás, "kevés evés", extrém edzés, így 4-5 napon belül visszaáll a súlyom (166/54 kg - normális testsúly). Nem hányok, nem hashajtózom... bele se merek gondolni, mi lenne, ha elkezdeném ezeket (bár már számtalanszor megfordult a fejemben a gondolat). Ez előtt bő fél évig inkább anorexiás tüneteket mutattam, de a súlyom nem csökkent akkor sem 52 kg alá, sosem ettem annyira keveset, de azért rohamosan fogytam. Tavaly decemberben volt az első túlevés, akkor azt hittem, hogy csak a sok sport miatt kiéheztettem magam, de amikor újra és újra előfordult, és egyre nagyobb adagokat kajáltam meg, rájöttem, hogy ez bulimia. Most már hetente jön. Nincs pénzem magánpszichológusra, az OEP orvosok hónapokkal későbbre adnak csak időpontokat, és mindig csak munkaidőben rendelnek. Nagyon félek, hogy elmerülök ebben az elmebajban! Így is minden gondolatom az evés-nem evés körül forog. Kérem, segítsen, akinek van tapasztalata! Hogyan fékezte meg ezeket a rohamokat? Mi segített a teljes gyógyulásban? Akármerre fordulok, sehol sem találok olyan konkrét megoldást, ami segítene, annyira egyedül érzem magam.
2012. febr. 2. 00:36
 1/1 anonim ***** válasza:

[link]

Tedd fel ezen a weboldalon kérdést és szakszerű segítséget kapsz.

Én is küzdöttem ezzel a problémával de nekem egy másik betegség váltotta ki. Amikor az alapbetegséget megszüntették ez is elmúlt.

2012. febr. 2. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!