Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez skizofrénia lehet? :S

Paris hilton kérdése:

Ez skizofrénia lehet? :S

Figyelt kérdés
Utóbbi időben kezdődött,olyan tüneteim vannak,hogy pl. amik pár hónapja történtek dolgok,valójában meg-e történtek ,nem csak álmodtam-e az egészet.Vagy például a legjobb barátnőm szülinapja október 22-én van és olyanon gondolkodok,hogy biztos akar van-e,nem pedig most lesz :S Nem értem,tudom,hogy októberben van :S
2012. febr. 3. 19:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindenesetre kérj beutalót a háziorvostól a pszichiátriára. Ki kell ezt vizsgálni!
2012. febr. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nevetséges kérdés.
2012. febr. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az nem skizofrénia szerintem. Nálam is szoktak ilyenek lenni. Pillanatnyi üzemzavar. De azért elmehetsz orvoshoz, hátha többet tud mondani.
2012. febr. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A skizofrénia nem ilyen. amúgy is, a skizofréniát nem veszik észre magukon az emberek, az tipikusan aza betegség, mikor a beteg azt hiszi, a víziói normálisak
2012. febr. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem.Nem tűnik súlyosnak,néha van,hogy az ember keveri a valóságot a képzeletével.Lehet szimplán az agyad,pszihéd túlterheltsége miatt is(stressz,túlzott félelmek,túl sok szellemi feladat,gondolkodás)

A skizofrénia tünetei súlyosabbak,összetettebbek.

Ha ez az állapot életvezetési,beilleszkedési problémákat okoz a mindennapi életedben,akkor már kilátásban lehet valamilyen mentális betegség.

2012. febr. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hű. Nem skizofrénia. Az kissé kifejezettebb tünetekkel jár. Gondolom rákerestél és láttad, hogy az egyik tünete lehet a realitásészlelés elvesztése vagy a derealizáció, de ez nem ilyen formában fejeződik ki. A skizofrénia egy komplex bio-pszicho-szociális zavar, az, hogy néha szórakozott vagy, közel sem utal erre.


/Nem mellesleg: a skizofrénia legjellemzőbb vonásainak egyike, hogy nincsen betegségbelátás, tehát már maga a tény is, hogy felmerül benned, jóformán kizárja. A hipochondria gyanúját viszont felveti./

2012. febr. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezek szorongásos, kényszeres jelenségek, a skizofréniához semmi közük.
2012. febr. 6. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!