Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez depresszió? Skizofrénia?...

Ez depresszió? Skizofrénia? Skizoid vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem tudok emberi kapcsolatokat ápolni és megtartani, mert valami mindig bekattan nálam, ami miatt "elidegenedek" másoktól. Most például egyik haveromat (egy suliba járunk, azonkívül néha lemegyünk sörözni meg röhögni) azért "vesztettem el", mert akárhányszor hívtam le bárhova (futni, úszni, kondizni) nem jött sehova; ezenfelül nagyon nagy dumája van, de az esetek felében csak lódít. Össze-vissza _PLETYKÁL_ minden hülyeséget, kibeszéli a többieket, gondolom csak azért, hogy teljen az idő. Akár egy gyorsvonat... meguntam és otthagytam, azóta nemigen szólunk egymáshoz.


Másik régi barátomat pedig töröltem mindenhonnan (MSN, etc.), mert idegesített, hogy ő akart mindent megmondani mindenkinek, hogy kiből mi lesz, lenézte a többi embert, hülyének tartotta, képességeit nagyon alábecsülte, retardált volt.


Volt egy, aki szinte csak érdekkapcsolatokat ápolt a többiekkel, egyszer teljesen jó arc volt az emberrel, aztán máshoz pártolt és leszarta és lenézte azokat, akikkel addig jóban volt. Most is ezt csinálja, ezért is töröltem és nem beszélek vele. (Nem lehet, hogy pszichopata?)


Velem van a baj, vagy pont a rossz embereket fogtam ki? Csak depressziós vagyok, elkezdene kellenem élni és akkor nem jutnának eszembe ilyen felesleges értelmetlen baromságok? Túl komolyan veszek mindent?


Nem aggódok, nem szokásom izgulni a dolgok miatt, csak egyszerűen érdekelne.


18/f


2012. jan. 3. 12:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Egyik sem. A "tüneteid" nem is emlékeztetnek erre. Egyszerűen rossz embereket fogtál ki.
2012. jan. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
A depressziónak és a skizofréniának teljesen más tünetei vannak. (:
2012. jan. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Tegnap este például lementem sétálni a fenébe egyedül tök céltalanul (mint általában), azt sem tudtam merre megyek, csak mentem előre. Basszus, ezek miért vannak? Néha olyan dolgokat mesélek be magamnak, amik nincsenek is. Lehet csak el kéne foglalnom az agyam valamivel? Munkával vagy tanulással? Jelenleg 1 normális (baráti!) kapcsolatom sincs. Bent is a többiekkel nem tudok beszélgetni, mert nem tudnék miről. De ezt úgy élem meg, mintha hiányozna, közben meg nem is annyira.


Amikor egyedül céltalanul megyek az utcán, néha úgy érzem, mintha néznének, vagy mások miatt csinálnám, amit csinálok, lol (a semmit).

2012. jan. 3. 13:13
 4/18 A kérdező kommentje:
Oké, de akkor ez micsoda? Skizoid vagyok? Mert hogy normális emberi kapcsolatokat nem tudok létrehozni és megtartani, az fix. Szóval hogy én nem vagyok 100-as, az is biztos, de nem tudom, mi lehet a hiba.
2012. jan. 3. 13:14
 5/18 anonim ***** válasza:

Depressziósnak, skizofrénnak se skizoidnak nem tűnsz, nem kéne mindenkinek hülyeségekkel diagnosztizálnia magát és valaki nem pszichopata attól mert érdekkapcsolatai vannak.

Szerintem arra lenne szükséged hogy lefoglald magad valamivel és új embereket ismerj meg. Ha 18 éves vagy gondolom hamarosan mész továbbtanulni vagy dolgozni ott fogsz találkozni új emberekkel, addig is ne beszélj be magadnak hülyeségeket.

2012. jan. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Drága, veled semmi hiba nincs, normális 18 éves vagy, kamaszkorod vége felé kicsit magánakvaló, de semmi bajod amúgy. Majd bekerülsz új társaságba és lesznek barátaid.
2012. jan. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Figyelj,lehet hogy el kellene menned egy pszichológushoz.Elmondhatnád neki mi pontosan a bajod,mi bánt.Hátha tud valami okosat mondani. (:
2012. jan. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Paranoia?


Az tuti, hogy van valami, mert a családtagjaim közül sem tisztelek senkit, és nem is beszélgetek velük (holott diplomás dolgozó intelligens ember majdnem mind).


Az oké, hogy más közeg más (új) kapcsolatok, de miben más, mint ezek az emberek? Semmiben. Csak kifogom az emberek apró szarságait és nem bírok rajtuk túllépni meg elfogadni a dolgokat úgy ahogy vannak.

2012. jan. 3. 13:35
 9/18 anonim ***** válasza:

Nagyon helyes vagy, de minek akarsz mindenképp bebeszélni magadnak valami betegséget, amid NINCS???


Épp elég gyorsan megöregszik az ember, és lesz millió baja, fájdalma, betegsége, szóval élvezd már, hogy egészséges vagy és fiatal..!

2012. jan. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nem vagyok sokkal idősebb mint te, és egészen hasonló dolgon mentem keresztül. Állandóan azon merengtem, miért vagyok antiszociális, nincsenek barátaim, miért gondolkodom egészen másképp, mint a többi ember. Végül rájöttem, hogy ez azért van, mert túl sokat foglalkoztam magammal (még most is, de már sokkal jobban figyelek erre). Az írásodból lekövetkeztetve te is egy tanult, intelligens ember lehetsz. Túl nagy fontosságot tulajdonítasz mindennek. Azért vagy magányos és kicsit emberkerülő, mert - ha jól veszem le - te nem felszínes baráti kapcsolatokra vágysz, nem szimplán jól akarod érezni magad egy haverral, hanem bízni is akarsz a másikban és tisztelni őt. Ezzel nincs semmi gond, de jó, ha tudod, a válogatós ember nehezen találja meg, amire vágyik. Teljesen együttérzek veled, szóval tudom, hogy kicsit őrjítő ez az állapot, mert nem érted, mi a fene van, de ha tudod mi nem kell neked és mi igen, könnyebben fognak eljutni hozzád azok az emberek.

Remélem, kielégítő és megnyugtató volt a válaszom, ugyanis nincs semmi szellemi problémád, amitől félned kellene. Jól írtad te magad is: le kell foglalnod magad. :)

2012. jan. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!