Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért akarok beteg lenni?

Miért akarok beteg lenni?

Figyelt kérdés
Gyakran eszembe jut, hogy mi lenne ha elütne az autó vagy valami baleset történne velem. Ha beteg vagyok, akkor meg nem akarok felgyógyulni. Miért vannak ilyen hülye gondolataim, érzéseim? Depresszió lehet? Utálom, ezt az érzést.
2012. febr. 7. 19:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
szerintem mindenképp.ezek negativ érzések, nincs életkedved. ebböl sulyos betegség is kialakulhat,de általában sulyos depresszio, öngyilkosság. föleg ha utálod akkor keress meg egy pszichologust és beszélgess el vele erröl.
2012. febr. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

Nem tudom mennyi idős lehetsz, de ezen érzések nyílt út a depresszió felé.

Mi okozza? CÉLTALANSÁG. Nem adtál célt az életednek. Keress gyorsan egyet, legyen az bármilyen nehéz is és elérhetetlen, harcolj érte. Hidd el ha lesz egy fő célja a létednek, találsz valamit amiért megéri minden nap, elfognak múlni ezek. Amíg csak élsz bele a világba és semmi célod, addig ne várd a megváltást!

2012. febr. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Voltak céljaim, most is vannak. De ez nem befolyásol semmit.
2012. febr. 7. 21:35
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"Miért akarok beteg lenni?"


Mert feltételezed, hogy az kényelmes lenne.


"Miért vannak ilyen hülye gondolataim, érzéseim? Depresszió lehet? "


Hagyjuk ezt a divatos "depresszió"-zást.


A betegség nyilvánvaló előnye: nem kell teljesíteni, nem kell helytállni, nem kell versenyezni, nem kell okosnak, szépnek és bájosnak lenni. Az emberrel türelmesek, segítőkészek, sajnálják.


A betegség hátránya: UGYANEZ. Nem tudsz teljesíteni, nem tudsz előrelépni, nem tudsz fejlődni, nincs módod új kalandokra, az emberekkel való viszonyod pedig egyoldalú.


Aki fáradt, bizonytalan vagy fél, az néha arra gondol, bárcsak "kiszállhatna" legalább egy kis időre. Elmegy a háziorvoshoz, aki a jó barátja, és kiíratja magát egy hétre. Kisgyerek megbetegszik, mert nem szeret iskolába járni. Stb.

2012. febr. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
10%

21:26


Ugyan már, pont azokra jellemző, hogy túlterhelik magukat és utána "állítsák meg a Földet, ki akarok szállni" érzésük van, akik mindenáron célokat tűznek maguk elé, és mondjuk egy kicsit túl sok lesz a célból.

2012. febr. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

12:59

Kezeltek depresszióval fél éve, nem azért kérdeztem, mert ez a "divat", csak éppen nincs kitől megkérdeznem vagy kinek elmondanom az ilyen jellegű kérdéseimet, gondolataimat. Azt hiszem éppen erre való ez az oldal....Egyébként fura de valahogy a pszichológusomnak nem merek ilyenekről beszélni, úgy érzem nem vesz komolyan. Olyan hülye tanácsai vannak néha, ami számomra elfogadhatatlan.

2012. febr. 8. 15:45
 7/13 anonim ***** válasza:

"a pszichológusomnak nem merek ilyenekről beszélni, úgy érzem nem vesz komolyan."


Ez csak egy érzés. Ésszel viszont felfogható, hogy a pszichológusnak érdemes beszámolni a problémáinkról.


"Olyan hülye tanácsai vannak néha, ami számomra elfogadhatatlan."


Az ő szakmája, ő ért hozzá.

2012. febr. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
De idegesítő ez az idézgetés:DDDDDDDDDDDDD Mintha gúnyolódnál
2012. febr. 8. 20:27
 9/13 anonim ***** válasza:

20:27


Nem gúnyolódom. Idézni önmagában nem gúnyolódás.


Van a pszichológiában neve annak, amikor valaki rossz hátsó szándékot lát minden mögött :))), de persze itt nincs szó erről.


Szóval bízz a pszichomókusban, az eredményes terápia egyik feltétele a bizalom. Az egész itt leírt problémád pedig elég általános, szerintem senki nincs, aki legalább gyerekkorában néha nem örült volna egy "jókor jött" betegségnek, ami kivonja az iskolából.

2012. febr. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem gyermekkorra gondoltam, hanem most is így érzem. Örülök, hogy normálisnak tartasz, én magamat már kevésbé, szerintem egyáltalán nem ok ami lezajlik a fejemben:D
2012. febr. 8. 22:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!