Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánik beteg vagyok de nem...

Pánik beteg vagyok de nem akarok pszichiáterhez menni, mit ajánlatok?

Figyelt kérdés

Sok problémám van, estig sorolhatnám,mindentől félek , betegségektől, gyógyszerek negatív hatasaitól. Nem szeretném a páromat elveszíteni , ma is volt 39 lázam és mentem a sürgőségire mert bepánikoltam....miert van ez? nem tudom lenyugtatni magam, még agy orvosos filmet se birok nézni mert beképzelem magamnak...

Fiatal vagyok még és szeretnék boldog lenni...

Volt halál eset a családban azóta probléma van velem...és már a párom is ideges...


2009. jan. 4. 01:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Szerintem ha már nagyon durva, akkor mindenképpen érdemes orvoshoz menni. Lehet, hogy nem is fog pszichiáterhez küldeni, vagyis igen de lehet hogy nem a beszélgetős fajta lesz, hanem majd ad gyógyszert és időnként visszajársz, de nem kell vele sokat beszélgetned/találkoznod.

De ha ott a párod, miért nem beszélsz vele? Pl. megkérdezed, hogy szerinte szükséges-e bemenni a sürgősségire ebben az esetben?. Vagy kéne neked egy ember, akiben megbízhatsz és ha bepánikolsz felhívod, és megkérdezed mit tegyél. Nem kell annyit aggódnod, kizárt dolog, hogy az összes betegséget elkapd amitől rettegsz :) Olyan nincs. Nem lesz semmi baj. Nem olyan könnyű meghalni, nehogy azt hidd. Az ember rengeteg dologra képes. Te is sok mindenre vagy képes. Sokkal erősebb vagy, mint hiszed. Semmi bajod nem lesz, csak hidd el, hogy ennél több van benned.

Megkérdezhetem, hány éves vagy?

2009. jan. 4. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szia,

20 vagyok de már legalább 10 féle betegsegem volt 2év alatt,...es mindig sírok meg , félek, mert nem tudom mi a bajom és addig nem nyugszom még az orvos le nem nyugtat....

Próbált a párom segíteni h nem kell aggodnod vegyek be egy lázcsillapítót majd ha rosszabb lesz menjek orvoshoz.Nem, én mentem sürgőségire , adtak egy inyekciót az óta nincs lázam csak hasmenésem...lehet valami virus féle...de amint megláttam h majd 40 a lázam, felborult a világ bennem...Voltam egyszer psichiáternál és kiirt gyógyszert, antidepit, de attol nem lehet tanulni, csak alszom...de mondta h kéne szednem...Nődoki is kiírt foggátlót cisztákra de nem merem szedni mert félek a trombózistól stb....szóval szörnyű.....

Addig hisztizek még nem visznek el orvoshoz.....én nem akarok betegeskedni, csak félek ha nem mék el és magamat gyógyítgatom h komolyra fordul....

Most is elmennek mert fáj a hasam nem ettem 2 napja,de ha eszek szaladok is wcre )bocsánat)de nem merem közölni anyunak mert kiakadna sztem...

2009. jan. 4. 21:19
 3/12 A kérdező kommentje:

Volt hogy azt hittem h gombám van, minden tünet megvolt rá, nődoki is mondta h a váladékomon látszik,és a teszt eredménye negatív lett, úgy látszik beképzeltem,és amint a tesztet megláttam , elmúlt a viszketés ,pirosodás stb...ez egy példa a sok közül....


Szeretném ha ennek vége legyen mert hiába beszélnek az emberek, örülök h a párom kitart mellettem így 2 éve, és nem szeretném ha elhagyna....na meg azt seh a szüleim me mások dilisnek nézzenek...a psichiáter szerint nagyon megviselt a halál eset és kéne járni kezelésre de nem nagyon szeretnék....

2009. jan. 4. 21:25
 4/12 anonim ***** válasza:
Szia! Miért nem szeretnél kezelésre járni? A szakemberek csodákra képesek! Szeretnél meggyógyulni, nemde? Ha nem akarsz élőben, menj fel a www.nlcafe.hu -ra, és a szakértők menüben keress egy beszélgetős-lélekdokit! (sztem)
2009. jan. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez a gombás betegség nélküled nem is lett volna. TE irányítottad! Egyébként sokszor ennél sokkal komolyabb betegségekből is kigyógyulnak emberek, mert hisznek benne hogy meggyógyulnak. Szóval ne félj a betegségektől, mert az orvosi kezelés mellett ha hiszel a gyógyulásban még gyorsabban és jobban gyógyulsz.
2009. jan. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem menj el egy teljes kivizsgálásra, hogy lásd mik a gondok és hogy megnyugodj. Aztán kezdj bele a pszichiáteres kezelésbe. Hidd el, hogy az nagyon jót tenne. Olyan lenne neked, mint egy személyi edző :) Vele mindenről beszélhetnél és ha bármi bajod lenne nem lehetne baj mert ő is orvos. És ha nagy gond van segít és átirányít szakemberhez. Biztonságban érezhetnéd magad. Szerintem fontos, hogy elmenj orvoshoz, mert ez magától nem oldódik meg csak rosszabb lesz... örülj, hogy nem egyedül kell végigcsinálnod, ott van a párod is még melletted. Ne akard elveszíteni járj el terápiákra és kérd, hogy segítsen téged ebben, hogy újra boldogok lehessetek. :) És ne félj, mert nincs miért. Ettől már csak jobb lesz.
2009. jan. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Lehet igazatok van, jobb lenne ezt kikezelni.... most is van problémám és nem tom h menjek e orvoshoz, félek, anyu elvette a betegkönyvem h ne mehessek....vizelet ürítés vegén megfájdul a csiklóm és most nem tudom h betegség e vagy sem...anyu szerint fürdjek fertőtlenítős izében aztan ha nem múlik el akkor....de már 2 hete van csak van amikor nem érzem, szerintetek mit tegyek? nincs vér vizeletemben csak sűrűbben mék...az a baj h nem tudom h megint szugerálom magamnak v sem....
2009. jan. 10. 17:32
 8/12 A kérdező kommentje:

Felnézek majd arra a linkre.. köszönööm...ha ez nem múlik el, megyek orvoshoz, aztán jöhet a kezelés...mert már túlzásba vittem....

Most barátnőim hólyaghuruttall v mivel ijesztgetnek, mert sűrűn pisilek...stb

:(

2009. jan. 10. 17:37
 9/12 anonim ***** válasza:
Hólyaghurut az sztem nem ilyen. Akkor elégggé fájna a pisilés. De azért a doki a biztos, menj el orvoshoz.
2009. febr. 19. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
kérlek, hogy menj pszichiáterhez! És ha az első nem jó, menj tovább. Én is szenvedtem a párommal, mert nem akart elmenni. Hidd el, nem csak a Te életedet terheli meg. Nehéz, küzdelmes út ez, de van értelme.
2009. jún. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!