Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan oldjam meg ezt a...

Hogyan oldjam meg ezt a problémát? (Kifejtve alul)

Figyelt kérdés

Sziasztok. 21 éves férfi vagyok. Párkapcsolatban élek egy lánnyal, aki nagyon szeretek és ő is viszonozza. Azonban nekem vannak kisebb gondjaim.Talán paranoiás vagyok cseppet. Esténként elmegy 1 repülő a ház felett és megijedek. Még együttlét során is képes vagyok ráparázni egy-egy zajra. Éjjelente néha felébredek kiabálva. Ezek mind megrémisztik, de szeret így azt mondta elviseli. Nem szeretnék így élni! Nem tudom mit tehetné kezek ellen, félek picit a haláltól és talán ez okozza mindezeket. Létezik rá gyógymód? És ha igen micsoda?


A Válaszokat előre is köszönöm, egy reményteli férfiú.


2012. febr. 7. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:
20%

Lehet, hogy egy kicsit meg kellene változtatni a felfogásodat.


A haláltól nem szabad félni, úgyis jön, ha jönnie kell.

De addigis élvezd az életed, és légy boldog a barátnőd mellett! :)

Ajánlom, hogy keresd meg magadnak Istent (nem Buddhát, meg a többi nem létező istenkéket), mert a fő gondod a félelem. Ő biztonságot tudna Neked nyújtani.


De az is megoldás lehet, ha optimista, pozitív könyveket olvasol. Most konkrétan nem tudok neked ajánlani semmit, mert nem szoktam ilyeket olvasni.


Nem ért kiskorodban valami trauma, ami miatt ennyire félhetsz mindentől?

2012. febr. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Trauma? Nem hiszem.

Istenhívőnek vagyok nevelve, lehet épp ez a baj. Tudom, hogy nem úgy élek, hogy ha meghalnék jó helyre kerüljek. Így félek a haláltól, mert tudom mi van utána.

2012. febr. 7. 21:23
 3/9 A kérdező kommentje:
Már 1-2 éve egyfolytában változtatok dolgokon, hogy jobban éljek, de valahogy a halálfélelem nem akar elmúlni. :(
2012. febr. 7. 21:24
 4/9 anonim ***** válasza:

Ismerkedj meg inkább a racionális világgal. :) Nem vár semmi a halál után (csak a természet körforgása), vagyis nincs mitől félned. A halál viszont az élet velejárója, vagyis nem érdemes félni tőle. Egyszerűen csak bele kell kalkulálni a jövőnkbe.


A félelmeidet pedig éld meg rendesen képzeletben. Minél többször nézel szembe velük, annál kevésbé lesznek rémisztőek később a valóságban.

2012. febr. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

Először is,előző válaszolónak üzenném,hogy mert ő a saját vallásában és Istenében hisz,a mások istene vagy Buddhája éppoly valós lehet(na ez nem tetszik nekem a kereszténységben)Bocs az OFF-ért.Utolsó válaszolónak pedig azt üzenném,hogy ha járt már a halálon túl,mesélhetne róla többet is.Hiszen olyan jól tudja,mi vár ránk utána.

Ha régebbre nyúlik vissza a félelmed,akkor lehet valamilyen rossz beidegződés,vagy akár előző életbeli dolog,amire nyilván nem emlékszel.Félelemben minden esetre nem érdemes élni,mert előbb-utóbb testi tünete lesz.Érdemes lenne külső segítséget kérni,ha tényleg ilyen komoly az ügy.Én a regresszióra tennék próbát.

Minden esetre jó lenne,ha úgy élnél,hogy ne kelljen bánnod,ha mégsem csak a "természetes körforgás" vár az életed végén.

2012. febr. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az első mondat az első válaszolónak szólt.
2012. febr. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
5/6 teljesen igazad van. :)
2012. febr. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
valaszolo te nem vagy beteg ezt nem lehet gyogyitani. Minden csak 1 dontes de komolyan. Ha teljjesen bizonyos vagy valamiben 1 cseppnyi ketseged sincsen akkor az ugy van. Ugy lesz ,de ezt sok ember nem fogadja el. Minden az eggyeterteseken alapul. Csak egy dontes. Hajra.
2012. febr. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Se isten, se túlvilág nincs. Aki nem hiszi, járjon utána! :D

És kéretik nem hülyíteni vele másokat! Főleg, ha van elég problémájuk anélkül is.

2012. febr. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!