Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kezeljem a stresszt?

Hogyan kezeljem a stresszt?

Figyelt kérdés

Az elmúlt két évben az iskola nagyon nagy teherré vált számomra. Maximalista vagyok és folyton jobb jegyeket akarok kapni, de annyira rettegek a kudarctól, hogy érzem a félelem kezd ráülepedni az agyamra. Egyre nehezebben koncentrálok és ez a jegyeimen is kezd meglátszódni, és ez persze tovább ront a helyzeten. Nagyon dühös vagyok és rémálmaim vannak arról, hogy a suliban megaláznak és

megbukok.

18/L


2012. febr. 10. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Citromfű teával, vagy kapszulával próbálkozz. Szedjél B komplex vitamint.
2012. febr. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Aerob tevékenységgel, mint fitnesz, futás, vagy úszás, Magnézium bevitellel, próbálj kikapcsolódni, pihenni, aludni, esetleg jógázni.
2012. febr. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én, ellentétben az előző két válaszadóval azt tanácsolnám, hogy először agyban tedd rendbe a dolgot. Oké, hogy maximalista vagy, de azért lásd be, hogy a túlzott maximalizmusra rámegy az ember. A játékfüggés is egyfajta maximalizmus. A munkamánia is. Más dolgok rovására megy és nem feltétlenül leszel boldogabb, csak a megfelelési vágyadat elégíti ki. Az a baj, hogy a maximalizmusod erősebb nálad.


Fel kell tenned a kérdést, hogy meddig vagy hajlandó elmenni a jobb jegyekért. Ha akár az egészségedet is károsítod miatta (értem itt azt, hogy mondjuk valamiféle szerhez fordulsz), akkor ott már baj van. Szer akár lehet kávé is, vagy altató, bármi ami nem egészséges (a tea elvileg az, így az nem gond).


Azt kellene megértened, hogy a jobb jegynek 10 év múlva már nem lesz semmi jelentősége. Az, hogy most hármas leszel félévkor fizikából vagy négyes, azt a kutya nem fogja nézni, amikor majd állásinterjúra mész. Viszont ha most valami idegi vagy testi kárt szenvedsz, akkor annak viselni fogod a következményeit. El kell döntened, hogy mi mennyire fontos. Én is hajtós vagyok, de most valahogy besokalltam és nem tanulok annyira. A vicc az, hogy az átlagom nem sínyli meg. Egyszerűen már kb. 5. osztályban kezdtem ráébredni, hogy az iskola nem sok gyakorlati ismeretet nyújt, nincs sok haszna a k*rva sok évszám bemagolásának vagy a befogótétel ismeretének a valódi életben. Ezért annyira nem is veszem komolyan ezeket. Szinte mindig kitűnő voltam, és közel most is az vagyok, de mégis, ha az van, hogy iszonyú fáradt vagyok, és holnap írok egy dolgozatot, amire nem készültem, akkor (hacsak nem 100%, hogy amúgy egyes lesz) tuti, hogy nem maradok fenn tanulni. Az egészségemnél semmi nem fontosabb. Pótszerekkel ugyanez van. Nehogy már én rontsam a szervezetemet azért kávéval, hogy fenn tudjak maradni megtanulni a nikápolyi csata pontos évszámát, aminek amúgy semmi hasznát nem veszem! Érdekli a francot. Nem szabad ilyen merevnek lenni. Ami érdekel, azt komolyan veszem, ilyen pl. a nyelv. Abból sosem puskáztam, hisz azt mindig is tudtam, hogy magamnak tanulom.

2012. febr. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát az előző válaszoló kommentje teljesen elgondoltatott. Az eszembe vésem a szavaidat :D
2012. febr. 12. 15:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Ennek örülök:D Mindig, ha ilyen helyzetben vagy, azon érdemes elgondolkodni, hogy pl. egy hét, egy hónap, egy év múlva lesz-e a dolognak jelentősége. Nem azt mondom, hogy ezentúl flegma legyél, aki semmit se vesz komolyan és a végén elúszik az élete, csak azt mondom, a suliban tanultak nagyrészét egyszerűen nem érdemes komolyan venni. Hacsak nem fizikus vagy mérnök leszel, soha nem lesz valszínűleg szükséged az ott tanult bonyolult levezetésekre és képletekre. Ugyanez van a kémiával, biológiával, mindennel. Válaszd ki, amit érdekel, a többit meg -ha nem szerted- felejtsd el, hozz belőle egy, az elvárásodnak megfelelő teljesítményt és kész. Csomóan nálunk is görcsölnek történelem-felelet előtt. A lányoknak szabályos gyomorgörcsük van. Az elején én is ezt csináltam, aztán leszoktam róla. Mi értelme? Felelek egyet, vagy tudom, vagy nem. Ha tudom, akkor oké, ha nem, akkor ugyan mi van? Beégek, aztán kapok egy egyest. Na bumm! Nagy kaland. Egy hét múlva mindenki elfelejti, 30 éves családapaként meg nem erre fogok visszaemlékezni. Ne stresszelj! :)
2012. febr. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!