Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez falásroham, vagy csak...

Ez falásroham, vagy csak egyszerűen sokat zabálok? Kényszerevő vagyok, vagy bulimiás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

16 éves lány vagyok, és azt hiszem, valami nincs rendben. Augusztusban kezdett el foglalkoztatni a súlyom. Akkor 49-50 kg voltam, tudom, nem sok, de mégis szerettem volna vékonyabb, olyan csontos lenni. Akkor 45 kg volt a cél, amit sikerült is elérni, most 40 kg, bár nem tudom kontrollálni az étkezéseimet, és 47 kg körül vagyok. :( Augusztusban kipróbáltam az önhánytatást, de nem tetszett, és nem csináltam. De aztán újrakezdtem, mert a koplalás nem ment. A hánytatás se megy túl jól, eddig csak 2x sikerült szinte mindent kihánynom. :S

Az utóbbi napokban gyanakszom arra, hogy kényszeres túlevő vagyok, tehát falásrohamaim vannak. Ritkán hánytatom magam utána, és akkor is gyorsan föladom, mert utálom, csak víz, gyomorsav jön fel, stb. De nem vagyok abban sem biztos, hogy ezek falásrohamok. Nem tűnnek olyan kényszeresnek, mániásnak, mint ahogy leírják sokan.

Úgy szokott lenni, hogy ugye kb. egész nap a kajára, evésre, fogyásra gondolok. Aztán megkívánom az ételt. Nem vagyok éhes, mert előtte is ettem már, de mégis... Annyira enni akarok, hogy muszáj. Nincs rá különösebb okom, nem ég a gyomrom az éhségtől, de mégis olyan jól esne ez meg az, és akkor eszek. Gyorsan eszek, viszonylag sokat, és gyakran csak akkor hagyom abba, ha már mozdulni se tudok a hasfájástól. Utána persze jön a bűntudat, a hánytatás csak ritkán. Inkább hashajtózok.

Mégis mi bajom van?! Tud valaki segíteni válaszolni erre? Pszichológushoz nem merek elmenni, csak ha biztos, hogy beteg vagyok.


2012. febr. 12. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy beteg vagy. Bulimiás.
2012. febr. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Hány centi vagy ember?:)
2012. febr. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Valamit mindig kihagyok... 165.
2012. febr. 13. 01:17
 4/5 anonim válasza:
Én anorexiás voltam először..aztán orvoshoz vitt a párom.."meggyógyultam":bulímiás lettem nekem a hánytatás ma már mérséklődőtt..csak stresszhelyzetekben jönnek a zabálórohamok..
2012. febr. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
menj el Pszichológushoz !! ez már betegség!
2012. márc. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!