Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kényszerevők! Mit lehet tenni...

Kényszerevők! Mit lehet tenni falásroham ellen?

Figyelt kérdés
18 éves magas, 178 cm-s lány vagyok, jelenleg 60 kg.Anorexiás voltam 1 évig(lelkileg még mindig az vagyok, csak már nincs erőm a koplaláshoz...),akkor 50 kg voltam.MOst ott tartok, hogy nem tudok leállni az evéssel, napi 3-4000 kalóriányi-többnyire szénhidrátot-tömök magamba, nem tudok leállni a zabálással.Ezek után mindig indulok a wc felé, mert hihetetlen lelkiismeretfurdalásom van, és fizikálisan is rosszul vagyok az elfogyasztott étel mennyiségétől, viszont soha nem volt bulímiás "beütésem", tisztán anorexiás voltam, nem volt szükségem önhánytatásokra, mivel nem volt falásrohamom.Hát ez mára megváltozott, ahogy "meggyógyultam"...Tudom azt fogjátok mondani, iránya pszichológus.Ez tervben van, de jelenleg nem vok olyan anyagi helyzetben , h ezt megengedhessem magamnak, de a későbbiekben-amint lesz rá lehetőségem-természetesen szeretnék tényleg meggyógyulni.Egyébként alapból hízékony alkat vagyok, szóval hamar fölpattannak ráma kilók, és nem szeretnék elhízni...Tudtok ajánlani vmi tüneti kezelést,amíg nem tudok orvosi segítséget kérni?Van vmi biztos módszer amivel azt a kritikus fél órát túl lehet élni zabaroham nélkül?(gondolom vannak, akik tudják miről beszélek.arról a rövid ideig tartó erős késztetésről, h teletömd magad, ami aztán szépen alábbhagy idővel..)
2009. febr. 27. 14:32
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
jah, félreértés ne essék, nem hánytatom magam, csak nagyon erős késztetésem van rá...de nem akarok anorexiából bulímiába átesni, úgyhogy egyelőre meg tudom állni, h ne szabaduljak meg a kajától..nagyon utálok hányni, és félek tőle..
2009. febr. 27. 14:33
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálam közel sem ennyire durva a helyzet, de néha nekem is van "ehetnékem", én ilyenkor gyümölcsöt vagy zöldséget eszek, csipszet, csokit stb. soha nem vásárolok, max. akkor eszem, ha megkínálnak.
2009. febr. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Úú, én nagyon nehéz eset vagyok ilyen téren..mindig könyörgöm anyunak, h ne vegyen nekem "bűnös kajákat", vagy ha már hoz magának, meg a családnak, akkor ne hagyja szem előtt, mert akkor végem van.Előfordul, h akár 2-3 hétig is sikerül betartanom az előírt étrendem, ha iszonyúan megerőltetem magam, és már a falat kaparom..De legtöbbször ez nem megy, ésm 3-4-5 naponként rámjön a zabálhatnék, és akkor meg amiatt hisztizek, hogy "nemigaz, nem hiszem el, h egy szelet csoki sincs itthon...":D szóval ha van, az a baj, ha nincs, akkor meg idegbeteg vagyok, és ilyenkor ritkán sikerül azt mondanom, h ok, ha nincs, hát nincs.De legtöbbször kreálok magamnak vmi édességet:'(
2009. febr. 27. 17:26
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a fekete retek jött be. Ha nincs kéznél akkor alma, abból is a Jonathan.

Fontos a rosttaratlmú, kalória szegény étel legyen kéznél, és ne a magas CH tartalmú.

Egy fekete retket most is megtisttítottam késsel, majd megmostam, felszeleteltem egy kis tányérra tettem, besóztam, később ittam rá 3x kb. 2,5 dl vizet, és telt érzésem van tőle jó sokáig, igaz szeleket csinál, de inkább ez, mint a kilók:-)

2009. febr. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

Helyesen:

Megtisztítottam, felszeleteltem

(Bocs)

2009. febr. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%
Hasonló cipőben járunk. Én is anorexiás voltam, most túlestem a ló másik oldalára; kezdek hízni. Zabálási roham nálam is van, volt is. Van, amikor nem tudom megállni, és falok. Szó szerint. Olyankor gyűlölöm magam és nincs más megoldás, mint 1-2 szem hashajtó. Szerencsére ez csak kb. havonta 1x történik meg. Szóval az evésroham ellen én úgy védekezem, hogy napjában többször mosok fogat, főként, mikor a késztetést érzem, hogy most nekiülnék a hűtőnek...A mentol íze elveszi ezt az érzést. Vagy szőlőcukrot eszem. Igaz, ez is édesség, de talán nem olyan káros, mint más.Mindennek lelki oka van. Gondolom, ezt te is tudod.Szóval, azt kellene valahogy megszüntetni... én is dolgozom rajta.
2009. márc. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Amit még elfelejtettem az előző levélkéből: mozogj, sportolj olyankor, mikor rádtör a roham!
2009. márc. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves sorstársam!

anorexia-bulémia keverékben szenvedtem,egyértelmüen lelki okai vannak az ilyen dolgoknak,nekem is vannak azóta is falásrohamaim és hánytatom is magam de szerencsére már sokkal kevesebbszer.Mostanában rendesen eszem,általában zöldséget,gyümölcsöt,próbálok otthon mozogni és ez nagyon megnyugtat.Régebben mikor alig ettem és elszakadt a "húr" ,jött a falásroham utána mindig azt hittem hogy ha nem hánytatom magam egyből vagy 30 kilóval nehezebb leszel.Szépen lassan rájöttem hogy ez koránt sincs igy.Minden nap rendesen eszem egy kilót hiztam vissza,most 51 vagyok és nagyon boldog hogy nem kell koplalnom.A falásrohamokról meg próbálok leszokni,általában akkor jönnek elő nálam ha nincs mit csinálnom,unatkozom.Ilyenkor felhivom egy jó barátőmet,leülök olvasni vagy sportolok,neked is ezt javaslom.

Sok sikert!

Amugy lehetne alapitani egy ilyen fórumot ahol az ilyen problémákkal küzdő emberek jönnek össze,nem csak az anorexiára buzditó oldalaknak kellene gyűlniük...

2009. márc. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!TUdom, minden létező evészavarnak, legyen szó anorexiáról, bulímiáról, a kettő keverékéről, vagy éppen "szimpla" falásról-mindnek lelki oka van.Én is mindig próbálom lefoglalni magam, elterelni a figyelmem, de ez sajnos nagyon nehéz, mert a nap minden percében megjelennek a fejemben az evés körüli gondolatok, egy rögeszmés dolog ez az egész:( Ez a "foglaljuk le magunkat" elmélet egy darabig működik, csak sajnos sokszor még így is elszakad a cérna.Kedves utolsó Válaszoló, jó ötletnek tartom, hogy kellene csinálni egy evészavarosoknak szóló fórumot, megbeszélhetnénk privátban:)
2009. márc. 1. 22:00
 10/13 anonim válasza:
88%

Szia!

Én szerencsére nem nagyon jártam még ilyen cipőben. Volt rajtam egy kis felesleg (12 kg), de azt közel egy év alatt sikerült leadnom. Azt vallom, hogy először agyban kell helyretenni a dolgokat. Fontos a sport és a helyes étrend. Én amikor megéheztem, akkor szénsavmentes ásványvizet ittam, de jók az otthon elkészített gyümölcs- és zöldséglevek is, mert azokban rengeteg a vitamin és a szervezeted nem merül le, ezenkívül olcsóbban is jössz ki vele, mintha boltban vásárolnád őket. Tűzz ki célt magad elé! Ha van miért küdened, akkor jobban féken tudod magad tartani. Én meg szerettem volna mutatni a környezetemnek, hogy igen, én képes vagyok rá és le tudok fogyni. Nagyon nehéz volt, mert imádok enni, főleg esténként a vacak tévé előtt. De ma már ez sem gond. Amit mondhatok, hogy tényleg csak az első két hét drasztikus. Ha azt kibírod, a többi is menni fog! Én hiszek benned!!!! Van még egy fontos tényező. Legyen melletted egy olyan ember, aki 100 %-ig támogat. Aki megmondja neked az igazat, akkor is ha a lelkedbe tipor vele, aki visszafog a "zabálásban", akivel együtt mérhetitek az eredményeket, és aki elkísér egy orvoshoz, ha szükséged lesz rá, és aki elkísér sportolni, mert a mozgás egyedül egy kicsit unalmas (ezért adják fel többen olyan könnyen). Arra azonban vigyázz, hogy sportolás után éhesnek fogod érezni magad. Én olyankor megettem agy müzli szeletet, ha a gyümölcslé nem segített, vagy egy marék natúr kesudiót.

Sok sikert a változáshoz!

2009. máj. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!