Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan küzdhetném le a félelme...

Hogyan küzdhetném le a félelmemet a betegségekkel szemben?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok, kb fél éve azon gondolkodok nap mint nap, hogy mi lesz ha elájulok, megbolondulok, vagy bármi történik velem ami alatt nem én irányítom magam. Nem félek az influenzától, csonttöréstől..stb, csak attól félek igazából, hogy megbolondulok, hallucinálok, nem önmagam irányítom majd a testem, és ezekhez hasonló dolgoktól. Ez miatt szorongásoldót szedek és állandóan magas már a vérnyomásom, Pszichológushoz járok, ő szerinte emellett önbizalomhiányos is vagyok.
2012. febr. 15. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt legjobban a tudatoddal tudnád irányítani, úgy, hogy nem gondolsz rá.

Ha már jársz pszichológushoz az hatalmas előrelépés, ő sokat fog neked segíteni.

Ilyeneken pedig ne is törd a fejed, 1:1 000 000-hoz, hogy ilyen fog történni veled. Nyugi! :)

2012. febr. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindenkinek vna egy ilyen kroszaka. De inkább kettő. Mindig változó kor környékén:D
2012. febr. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Fogd fel úgy, hogy ilyen hülyeségek mindenkinek belemásznak a gondolataiba. Foglald le magadat és sportolj és addig is nem gondolsz ilyenekre!
2012. febr. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"attól félek igazából, hogy megbolondulok, hallucinálok, nem önmagam irányítom majd a testem"


Ha egyik szülőd sem volt szkizofrén, akkor neked is elég kicsi rá az esélyed. Más betegségre meg még kevesebb.


Az esetedben arról van szó, hogy igazából nem attól félsz, hogy megbetegszel, megbolondulsz stb. Nem. Hanem előbb van a szorongás, aztán keresel hozzá ürügyet.


Ha pl. valaki sikeresen lebeszélne arról, hogy a megőrüléstől félj, akkor másnaptól elkezdenél a betörőktől félni. Ha ezután felszereltetnél a lakásotokra egy páncélajtót meg egy biztonsági kamerát, akkor onnantól a rendőrségtől félnél, mert mondjuk egyszer letöltöttél torrentről egy filmet.


Szóval előbb van a szorongás, és aztán a tárgya. A szorongást kell kezelni. Megfelelő életmód mondjuk ezen sokat segít (megfelelő életmód = sport, értelmes munka, tanulás vagy hobby, kellő mértékkel bulizás és lányokkal való foglalkozás is. Fő, hogy kevés időd legyen ökörségeken gondolkodni és inkább mindig csinálj valamit, ami sikerélményt is adhat vagy élvezetes lehet).


A te korodban egyébként a szorongás, bizonytalanság gyakori.

2012. febr. 16. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!