Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rexetin nevű nyugtatót szedem...

Rexetin nevű nyugtatót szedem 3 napra ( régen már szedtem ) de akkor sem éreztem, hogy hatott volna. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Illetve aki szedett már ilyet, milyen tapasztalataitok vannak vele? Vagy esetleg tudtok róla valamit?

Este kell bevennem egyet de arra gondoltam h mi lenne ha reggel és este is egy felet vennék be? Jobban hatna? Vagy ugyanúgy hat napközben is attól h este veszem be?


2012. febr. 20. 22:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Nemtudom,hogy milyen gyógyszer,de szerintem szedjed folyamatosan ahogy elő van irva.Lehet a szervezetednek kell egy kis idő amig hozzászokik az orvossághoz.
2012. febr. 21. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mindenképpen tartsd be az előírt adagolást, nehogy megváltoztasd! Kb. 2 hét múlva kezded el érezni a pozitív hatását, de a maximális hatás csak csak 6 hét rendszeres szedés után alakul ki. Nem írt mellé az orvosod szorongáscsökkentőt (pl. Xanax, Elenium, Frontin, Helex)? Sajnos csak az általam leírtak hatnak egyből, viszont a Rexetinnek sokkal hosszabb távú kedvező hatása van, így - feltéve, hogy a beteg mindig azonos időben, rendszeresen beszedi - ez sokkal jobb megoldás. Általában reggel szokták szedni, annak, hogy neked estére írták, valamilyen tüneted lehet az oka - esetleg nem okoz komoly nehézséget reggelente felkelned és elkezdened a napod? Írtad, hogy korábban szedted már: akkor mennyi idő után hagytad abba? Rendszeresen, mindig ugyanabban az időben, az orvos által előírt mennyiségben szedted? Szerintem várj még egy kicsit, ha csak 3 napja szeded, akkor még legalább 2 hetet. Vedd be órára és percre pontosan mindig ugyanakkor az egy szemet, és ha ekkor sem érzel javulást, akkor hívd fel az orvosodat, aki felírta. Elképzelhető, hogy csak az adagolást fogja megváltoztatni, esetleg a szedését, de az is lehet, hogy teljesen más gyógyszert ír fel. A kétszer feles adagolás egyébként jóval kevésbé lenne hatásos, mint ha egy egészet veszel be. Szükség esetén lehet napi fél+1 tablettát szedni, de ezt azért (is) kell, hogy az orvos döntse el, mert a nagyobb adagtól az esetleges mellékhatások is jobban előjöhetnek. A megfelelő nyugtató megtalálásánál egyébként a kulcs a rendszeresség és a türelem, mindegyik "modern" szer úgy hat, hogy a teljes hatás csak 6 hét rendszeres szedést követően áll be.
2012. febr. 21. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!