Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hallottatok már ilyen betegség...

Hallottatok már ilyen betegségről, a gyerek nem eszik mentálisan, terápiákra hordják, ismertek hasonló esetet, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Ismerek valakit, akinek két gyereke közül az egyik 4 éves csak úgy eszik, ha bizonyos ételeket adnak neki, az almát csak meghámozva összevágva, uborkát is, bundás kenyeret bizonyos nagyságú darabokra vágni, uborkát, mindent. Utána könyörögni kell neki, hogy egyen, kedvesen elmondani és biztatni, hogy egyen,mert nem akar, egyféle ételből nem eszik, legalább 10 féle kell és mindegyikből egy-egy falatot is épp, hogy lenyel. Beveszi a szájába a kis darabot, majd nem nyeli le, úgy kell mondani neki, hogy mit csináljon. Próbálkoztak a szülők sok mindennel, de a mostani terapisták ezt javasolták, járnak vagy 5-höz. Testi betegsége nincsen, csak körülbelül fél, 40 percig tart egy ebéd neki, de úgy, hogy biztatással, könyörgéssel és ő sokszor csak mosolyog. Ez mi lehet?
2012. febr. 23. 07:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Elrontották a gyereket. Talán ha elvinnék az asztaltól,amikor nem eszi meg az ételt,és éhezne a következő evésig,akkor enne rendesen. Most élvezi,hogy körülugrálják és válogathat.
2012. febr. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Élvezi a szülők buzgalmát, tetszik neki, hogy körülötte forog a világ, abba kellene hagyni ezt a szülőknek.

Nem kell neki könyörögni, majd megeszik mindent ha éhes lesz, együtt kell enni vele a családnak és mindenki a saját tányérjára figyeljen, ne arra, hogy ő eszik-e, vagy sem.

Ő a nagyobb gyerek? mert akkor lehet, hogy így akarja magára terelni a figyelmet?

2012. febr. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akar enni, akkor nem kell eröltetni, olyan gyerek nincs, aki éhenhal teritett asztal mellett.

Nem kellett volna elkényeztetni.

2012. febr. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez a hiszti egyik formája, így követeli ki a figyelmeteket. Nem szabad neki könyörögni. Megmondod, hogy kisfiam, ha nem eszel, kórházba kerülsz és infúzióra kötnek. Szórakozik veletek.
2012. febr. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal, szerintem is csak elrontották a gyereket. Autizmusnál fordul elő gyakran az ilyen extrém válogatósság, de kizárt, hogy az ne derült volna ki 4 éves koráig.
2012. febr. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"40 percig tart egy ebéd neki, de úgy, hogy biztatással, könyörgéssel és ő sokszor csak mosolyog"


Szerintem ez a mondatod meg is adja a kérdésedre a választ: a gyerek boldog, hogy foglalkoznak vele. Maximálisan egyetértek az előttem szólókkal, talán csak annyit tennék hozzá, hogy pszichológus helyett ilyen esetben a gyermekorvosra hallgatnék, esetleg egy óvónőt, védőnőt kérdeznék meg, mivel ők sokkal gyakorlatiasabban gondolkoznak. Személyes tapasztalat, de szerintem a gyerekpszichológusok hajlamosak a bolhából is elefántot csinálni, pl. unokatestvéremet anno terápiára hordatták, mert gyerekként nem volt hajlandó megenni a húst. A lány azóta egészséges vegetáriánus felnőtt lett. Gyerekként is csak azt mondta, amit most is, hogy ő annyira szereti az állatokat, hogy képtelen megenni a húsukat. Ebből - mivel a szülők és a teljes család egyébként normálisan, magyarosan eszik, húst fogyaszt - a pszichológusok sikeresen kihozták azt, hogy a gyerek a családi mintát utasítja el, és ki akarták bogozni a probléma okát.

2012. febr. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

nah a lényeget már sokan leírták. én még 16 évesen is eljátszottam ezt, engem be is vittek kórházba...

de utólag belátom, hogy nagyrészt figyelemfelkeltés volt, szeretethiány kifejezése

szóval tényleg jó ötlet, hogy ha nem kér akkor ne erőltessék bele, lehet, hogy akkor nem fog enni ( én napokig nem ettem) az is lehet, hogy tényleg kórházba kerül, de akkor legalább valószínű hogy észhez tér


a másik dolog, hogy meglehet a szülőknek kéne terápiára járni, nem a porontynak.

2012. febr. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tényleg az lehet a baja,hogy elrontották. Azért kérdeztem, mert nekem most ott kell dolgoznom és a gyereket majd nekem kell etetni, na most én megtenném, hogy nem könyörgöm én sohasem szeretettem könyörögni senkinek, pláne nem egy gyereknek, tudom, hogy érzéketlenül hangzik, de én hagynám kicsit éhezni, a szükséglet nagy úr, majd akkor lehet ő kérne enni. Nem tudom mit csináljak, tudom, hogy azt kell csinálni, amit a szülők, terapisták mondtak, de ez szerintem is túlzás és egy 4 éves gyereket ne kelljen már percenként fél óráig biztatni. Mikor én gyerek voltam és duzzogtam valamiért akkor volt, hogyha éhes is voltam nem ettem mikor anyáék mondták, hogy egyek, akkor anya mindig mondta, hogy jó akkor duzzogj, majd eszel,ha akarsz én nem kérdezlek többet. Utána egy ideig még tartott a büszkeségem, de olyan éhes lettem,hogy megettem a kaját. Azt nem értem,hogy a terapisták miért ajánlották ezt, már jó ideje így kell etetni és nem javult semmit. Ráadásul tanult szülőkről van szó, a nő angol nyelvű professzor, a férfi meg ügyvéd.
2012. febr. 23. 20:08
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen, ő az idősebb gyerek, ha az én gyerekem lenne biztos,hogy szigorúbb lennék. Az ebéd előkészítése a két gyereknek vagy egy óra. A másik csak egy évvel fiatalabb. Múltkor ki volt téve elé, nem vicc, vagy 10-12 féle kaja és úgy biztatták, hogy egyen, kipróbáltatták vele az összeset, de nem mindegyikből evett.
2012. febr. 23. 20:35
 10/13 A kérdező kommentje:
Csak, hogy értsétek, külföldön élek nem olyan rég és jelenleg gyerekekre vigyázom.
2012. febr. 23. 20:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!