Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám leküzdeni a...

Hogyan tudnám leküzdeni a félelmeimet az ájulástól, megbolondulástól?

Figyelt kérdés
18 éves fiú vagyok, szedek gyógyszert járok hetente pszichológushoz, de kíváncsi vagyok véleményekre, tapasztalatokra. Szóval nekem fél éve kezdődött pánikbetegséggel és szorongással, a pánikbetegséget sikerült leküzdenem de a szorongás megmaradt. Félek attól, hogy elfogok ájulni, megbolondulok, szédülök, és nagyjából mindentől ami azzal jár hogy elvesztem a kontrollt a testem felett. Szervi bajom nincs, kivizsgáltak az orvosok, a vérnyomásom magas napközbe, éjszaka normális, az orvosok szerint a szorongásom miatt van. Mindig beképzelem magamnak hogy elgyengülök, meg, hogy szédülök, vagy nyom a fejem 2 oldalt és elfogok ájulni... Elég nehéz így élni a mindennapokat, de közben tök jól elvonom a figyelmem ezekről a dolgokról de sajnos még mindig sokat gondolkozok hogy mi lesz ha összeesek, stb...

2012. febr. 23. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Tudatosítsd magadban, hogy ebbe még nem halt bele senki sem. A másik dolog, hogy amikor előjön ez a félelem, hevesebben ver a szíved, kapkodod a levegőt. És pontosan ettől leszel még rosszabbul. A rengeteg felesleges oxigéntől. Erre van a "lélegezz zacskóba" gyógymód. Vagyis nem kapkodod a levegőt, hanem kifúvod egy zacsiba, és onnan szívod vissza. Ha így csinálod, akkor 3-5 lélegzés utén megszűnik a pánik, és a rosszullét. Ezt otthon próbáld ki, és mindig legyen zacsi, pl. utazás idejére. Ez egy megnyugvást is ad, hogy "van eszközöm" a pánik ellen, tehát nem kell félnem.
2012. febr. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Érdemben nem nagyon tudok válaszolni, de fel a fejjel, kitartás, fiatal és erős vagy! Drukkolok.
2012. febr. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm mind a kettőtöknek
2012. febr. 23. 20:19
 4/6 anonim ***** válasza:
A zacsis lélegzést én továbbfejlesztettem, bárhol tudod alkalmazni. Háromra belélegzel, és ötre ki. Az a lényeg, hogy a kilégzés tovább tartson a belégzésnél. Ez is jó a félelmek ellen. Valami relaxációt is tanulj meg, nekem ez a kettő használ. Sajnos aki volt már pánikbeteg az gondolhat negatív dolgokra, de az előzőekben leírtak fognak segíteni.
2012. febr. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
neked is köszi :)
2012. febr. 24. 16:42
 6/6 demeve válasza:
100%

Fú, nekem is pánikbetegségem van-volt, ez az egyik legrosszabb, mert ha váratlanul rád tör, na akkor hiába menekülnél a testedből, nem tudsz mit kezdeni magaddal, minthogy agykontrollt alkalmazol, ami véget vet (minden esetben!!!) a rohamnak.

Nekem annó koffeintúladagolástól jött elő, és az első hónapban napi 20-25 rohamom volt, és pluszban még poszt-traumatikus stressz-szindrómám is volt, nem kaptam levegőt, úgy éreztem, hogy minden erősebb hangra-fényre stb. egyszerre kapok szívrohamot, agyvérzést és őrülök meg, és mintha satuban lenne a fejem két oldalt, meg valaki ülne a mellkasomon. Azzal nem tudtam mit kezdeni, ezért elmentem biorezonanciára, hát már a második kezelésre ezerszer jobban éreztem magam, 10 kezelés után pedig elmúlt teljesen a szindróma. A pánik viszont maradt, de ezt nem akartam gyógyszeresen kezeltetni, mert nem hiszek abban, hogy csak a tüneteket kezeljék. A párom sokat segített, mert amikor pánikoltam, mindig elmagyarázta, hogy ebbe még soha nem halt meg senki, ez csak félelem, aminek semmi alapja nincs. Egy idő után ez tudatosult bennem, és bár nehéz elhinni egy-egy roham alkalmával, mégis igaz, és minél többször gyakorlod, annál jobban tudatosul benned, és annál könnyebb lesz. Ez jól működik a halálfélelemnél, de a megőrülésnél inkább az működött nálam, hogy elkezdtem 300tól visszaszámolni 3-massával, hogy lefoglaljam az agyam. Ez tök gyorsan segített, és a kezdetbeni napi 10 megőrülésrohmból 0 lett! Ez tényleg TÉNYLEG használ! Gyógyszer nélkül.


Figyelj, higgy benne, hogy pszichés problémád van, nem testi, és a pszichédet TE irányítod, nem más. Ha mégsem vagy ura, az azért lehet, mert nem hiszel magadban, a világban. Most ez lehet furán fog hangzani, de nem vagy leföldelve, ami azt eredményezi, hogy olyan, mintha lógnál a levegőben, és nem állnál két lábbal stabilan a földön. Túl aktív az elméd, de nincs hozzá tisztességes alapod. Magyarul: nem vagy eléggé materiális.


Én sokat keresgéltem a témában minden szemszögből, és arra jutottam, hogy a gyökércsakrám nem működött. Elkezdtem meditálni erre vonatkozólag, és ugyanakkor kezdtem el Bach-virágterápiát használni (kb 1 hónapig volt ezekre szükségem), na azóta egy db nagyrohamom sem volt. Kicsik még mindig voltak, bár heti max 1, de azért az se jó. Utánanéztem mindennek, keresztül-kasul, és rájöttem: krónikus B12 és Mg hiányom van, ami kiveri a biztosítékot az idegrendszeremben, és ál-szívfájdalmat, magas vérnyomást, ájulásárzást okoz. Nálam is egyébként minden érték jó volt, mert azért elmentem mindenm orvoshoz, hogy biztos nem patológiás-e a dolog, de mindig az jött ki, hogy makk egészséges vagyok.


Másik dolog, hogy a zacskós megoldás nem mindig jó, mert van olyan pánikroham, ami pont amiatt aktiválódik, hogy az idegrendszer túlérzékeny a vér magasabb CO2-szintjére - ami amúgy nem is veszélyes még azon a szinten. Ilyenkor jön a pánik, ájulás, oxigénhiány-érzés. Szóval a pánikbetegeknek ez a 2 formája ismert ilyen szempontból: akiknek segít a CO2, és akiknek pánikot okoz.


Tehát:

1. biorezonancia (nagyon sokat fog segíteni, meglátod, nem kamu, akárki akármit mond)

2. agykontroll (nem lehet semmi bajod, egészséges vagy, ez csak az agyad, amit TE irányítasz)

3. Bach-virágterápia + gyökércsakra-harmonizáció (lehet, hogy túl megfoghatatlannak hangzanak, de nagyon is konkrét segítséget jelentek)

4. B12 és Mg (ezeket mindig szedd!)

+5. hidegvíz+friss levegő+ ne félj, hanem éld meg és irányísd)

2012. okt. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!