Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a bajom? Vajon mi ennek...

Mi a bajom? Vajon mi ennek -talán- "betegségnek" a neve? Mi okozhatja ezt?

Figyelt kérdés

Állandóan pakolok. Milliméter pontosságra állítom be a dolgaimat. Mindig takarítok és rendezgetem a házat. Szörnyen rendmániás vagyok. De ez már nem az egészséges kategória. Ez az egész felerősödött bennem. Régebben ennyire nem voltam az. Most vagyok 15 éves. És már engem is megijeszt a dolog. Vajon mi ennek -talán- "betegségnek" a neve? Mi okozhatja ezt?

Előre is köszönöm!


2012. febr. 26. 15:54
 1/4 anonim válasza:
Talán kényszerbetegség (ez olyasmi is lehet, mint mikor pl. vki mindig kopogtat egyet, mikor kilép az ajtón). De nem hinném, hogy ilyen súlyos lenne a helyzet nálad, de ki tudja, nem ismerlek, így nem tudom pontosan megmondani. Esetleg nincs vmilyen dolog (lelki dolog), amitől menekülsz, el akarod fojtani? Lehet ebben éled meg.
2012. febr. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nincs. :)

Köszönöm szépen a válaszod!

2012. febr. 26. 16:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Kényszerességnek hívják ezt a személyiségvonást. Ha betegség, akkor kényszerbetegségnek (OCD) nevezik.


Egészség és betegség határa:


1) Ha a normális teendőkön fölül napi 1 óránál több idődet veszi igénybe a rendmániád


2) Ha ez a szokásod merev, vagyis nem tudsz lemondani a rendrakásról, pakolásról, és ez időnként megakadályoz dolgokban (programokat kell lemondanod, látogatót nem tudsz fogadni, nem tudsz tanulni stb., mert takarítanod "kell")


Ha nem beteges, akkor nem kell aggódni, bár törekedhetsz arra, hogy le tudj mondani az állandó tökéletes tisztaságról, szimmetriától. Ha a betegség határán túlinak tűnik, akkor menj pszichológushoz.

2012. febr. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi :)
2012. febr. 26. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!