Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi ennek a fóbiának a neve?

Mi ennek a fóbiának a neve?

Figyelt kérdés
Nos, én kicsi koromtól rettentően félek a törpéktől. Nagyon sajnálom őket, és haragszom is magamra ezért, mert tudom hogy rosszul esik nekik, viszont ha meglátok egyet... Nem vagyok magamnál, pánikba esek, menekülni akarok, sírni kezdek, nem egyszer volt erre példa. A wikipédián már megnéztem a fóbiák között, de ott nem találtam. Tudja esetleg valaki?
2012. febr. 29. 23:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Törpfóbia.
2012. febr. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nanosophobia.
2012. márc. 1. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 homo ludensz ***** válasza:
Kis korodban elvittek moziba s láttad a hupikék törpikéket filmen de nem tudta akkor még a helyére tenni a mesét és a valóságot. Benned maradt feldolgozatlanul mert te nem mulatságosnak élted meg akkor.Vajon mostanság hol látsz naponta annyi törpét a valóságban hogy bepánikolj? Hány törpével beszéltél te hogy megítéld azt hogy ő nekik rossz és sajnálni valók? Ezeket kellene tisztázni önmagadban.
2012. márc. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

10:39


A hupikék törpikék mesebeli lények, nem pedig beteg emberek. Erősen nem ugyanaz a téma.

2012. márc. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 homo ludensz ***** válasza:
Igyekeztem az okra valami magyarázatot találni a hupikék törpikékkel. Azt én is tudom hogy mesebeli lények viszont annak kéne utána gondolni hogy honnan a benyomás a tényként elfogadott diagnózis hogy beteg minden kis növésű embertársunk.Ezen az alapon a 230-cm. magas 50-es cipőt hordó kosarasaikat is sirathatnánk mert ők is a teremtés tréfái. Sajnos egyik méret képviselőjével sem volt módom beszélgetni pedig szívesen megtenném hogyan élik meg a mi világunkat. Az a véleményem hogy a mi az átlagemberek gondolkodása "beteg".
2012. márc. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"honnan a benyomás a tényként elfogadott diagnózis hogy beteg minden kis növésű embertársunk."


Minden nagy eltérés az átlagtól, ha diszfunkcionális, akkor betegség. 80 cm magasnak lenni hátrányos.

2012. márc. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Sajnos egyik méret képviselőjével sem volt módom beszélgetni pedig szívesen megtenném hogyan élik meg a mi világunkat"


A törpe nem vezethet autót, irodai ügyintézéskor nem éri fel az asztalt, nehéz számára felugrani a trolibuszra, undorodnak tőle, nem veszik komolyan, szaporodásra vagy szervileg alkalmatlan, vagy ha úgy nem, akkor társadalmi okokból nem képes rá.


Törpének lenni minimum olyan súlyos szerencsétlenség, mint mondjuk vaknak.

2012. márc. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én a töpe nagyon kövér néniktől félek.
2014. szept. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!