Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van ennek a fóbiának valami...

Van ennek a fóbiának valami neve? Létezik egyáltalán, vagy egyedül vagyok vele?

Figyelt kérdés

Nos, az a poroblémám, hogy szörnyen rosszul vagyok az erektől. Ha valakinek meglátom a kézfején vagy a csuklóján, v agy bárhol kiadagdni az ereit, felfordul a gyomrom, és az én ereim kezdenek el fájni, de már eléggé beteges, amit művelek.

a kérdésem az lenne, tud erről valaki valamit? Valakinek hasonló betegsége esetleg?


2011. ápr. 23. 15:25
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
* kidagadni
2011. ápr. 23. 15:25
 2/27 anonim ***** válasza:
Az erek nem tudnak fájni, mert nincs bennük fájdalom-érző idegvégződés. De biztos másnak is lehet ilyen fóbia, esetleg keress fel egy pszichológust, hátha tud segíteni.
2011. ápr. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Én a látványától nem undorodok, csak ha valaki megfogja, anno szivattak is ezzel, váh attól én rosszul vagyok. Fogdossa valaki esetleg csipkedi. Nem tudom hogy van e elnevezése.
2011. ápr. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Akkor fáj a helye, nem tudok mást mondani...

De még csak tizennégy éves vagyok, anyum is mondta, hogy lehet hogy pszichológushoz kéne mennünk, de nem tudom, hogy ezen mennyire lehetne segíteni, nem akarok erre gyógyszert szedni vagy ilyesmi..

2011. ápr. 23. 15:32
 5/27 A kérdező kommentje:
Hát nekem már magától a látványtól is, vagy ha valaki vérvételről beszél...
2011. ápr. 23. 15:34
 6/27 anonim ***** válasza:
Nem igazán gyógyszeresen kezelik ezt, hanem pszichoterápiával, nem nagyon értek hozzzá, de ezt konkrétan tudom hogy fölösleges erre gyógyszer. Nem beszélve arról, hogy azt pszichológus soha nem írhat, csak pszichiáter orvos.
2011. ápr. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Ja, értem. Szerencsére eddig még nem nagyon voltam pszichológusra szorulva, szóval nem tudom pontosan hogy mennek ezek a dolgok...
2011. ápr. 23. 15:37
 8/27 anonim ***** válasza:
Ha pszichológushoz fordulnátok,az jó lenne.Ő nem írhat fel neked gyógyszereket-lévén,hogy nem orvos,hanem bölcsész szakot végzett az egyetemen.Persze,létezhet ilyen fóbia,bár még nem hallottam.Nekem is van különös fóbiám,nekem tokofóbiám,vagyis a szüléstől való félelmem van.Na az elég durva,főleg,hogy az orvosi pálya van becélozva és nem akarok más lenni.Pszichológus amúgy már sokat enyhített rajta,már egész jó,de azért még mindig nem tudom megnézni az I didn't know I was pregnant-et a TLC-n.Elég rossz,tudom,mit érzel.
2011. ápr. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Hát lehet hogy akkor megbeszélem anyukámmal, hogy menjünk el egy pszichológushoz.

Köszönöm a válaszokat mindenbkinek! :)

2011. ápr. 23. 15:42
 10/27 anonim válasza:
szerintem pszihológushoz fölösleges menned, nekem egyébként attól "fáj az ereim helye" ha injekciós tűre gondolok, vagy látok :S egyébként ezt magadban kell elrendezned, tudatosítanod kell magadban, hogy ez természetes dolog, az élet szükséglete. Az ókori hellászban a test némely látható részén ki is húzták kékkel az erek helyét... szerintem nézz utána a neten az ereknek, nézegess képet róluk, de ne olyat amitől rosszul leszel, hanem mondjuk ajzokat, tanulmányotzd a felépítését ilyesmi... DE EZ CSAK AZ ÉN VÉLEMÉNYEM!
2011. ápr. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!