Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak alternatív gyógymódok...

Vannak alternatív gyógymódok a depresszióra amik működnek? Nagyon sok a lehetőség, és nem tudom hogy melyiket válasszam.

Figyelt kérdés
Jelenleg antidepresszánst szedek, depakine, + coaxil már negyedik hónapja, de már unom, a héten abbahagyom, hiba volt elkezdeni. Annyi mellékhatást tapasztalok hogy 25-35% -kal lassabb vagyok mentálisan, ami nem baj mert eddig kb. 140% -on pörögtem....de mégis lassúnak érzem magam. Nem akarok gyógyszereken élni de az orvos nagyon határozottan állítja hogy kell az nekem.... de én kétkedem. Vélemény?

2012. márc. 6. 13:19
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Alternatív gyógymód minden ami nem igényel gyógyszeres kezelést - habár a sokkterápiát nem favorizálom.

A cél a hangulat stabilizálása - szerintem. Nem értem miért kellene mentálisan belassítani a beteget ehhez - tehát ez mellékhatás, ami nagyon nem jó - alig bírok olvasni....

Az orvos jobban tudja - a maga keretein belül. Szerintem a magyar orvosi képzés egysíkú, túlságosan gyógyszerorientált.... nem hallottam még olyat hogy valaki orvoshoz ment és az alternatív gyógymódot akart volna javasolni

2012. márc. 7. 10:46
 12/16 anonim ***** válasza:

"A cél a hangulat stabilizálása - szerintem. Nem értem miért kellene mentálisan belassítani a beteget ehhez"


Kb.: "A cél a tűz eloltása, de nem tudom, minek kell bevizezni a házat ehhez"


"Az orvos jobban tudja - a maga keretein belül. Szerintem a magyar orvosi képzés egysíkú, túlságosan gyógyszerorientált...."


Bezzeg nyugaton! Bezzeg nyugaton! Ott nincs gyógyszerezés!

2012. márc. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
Nekem a torna, sport vált be a legjobban. Az agykontrollal, ha ügyesen és szorgalmasan csinálod, akkor kordában tudod tartanni a "pörgést". Lélegezz rendesen! Szedj vitaminokat! Ne egy alternatív megoldásban bízz!
2012. márc. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Ma volt egy telefonos interjúm, németül és rosszul ment, persze a gyógyszer miatt - belassít. Ilyen áron nekem ez nem kell - ezért keresek más megoldást. A dokik a múltkor azt mondta hogy ez nem a gyógyszer hatása hanem szorongásé, amit szintén gyógyszerrel lehet oldani. Értitek? Még több bogyó oldaná meg...haha.
2012. márc. 8. 00:03
 15/16 A kérdező kommentje:

15:18-as: persze, de ha az udvar ég és nem a ház akkor mine is locsoljuk a házat vízzel, hm? Mert ez inkább hasonlít a szitura szerintem

A nyugati orvoslás is olyan minta hazai. Azért van ott is annyi depressziós mint nálunk. Ja, és szerintem butaság az hogy a nők kétszer gyakrabban lesznek depisek mint a férfiak. Elfelejtik beleszámolni a társadalmi kondícionálást, miszerint a férfi legyen erős, stb. tehát ha egy férfi szarul is érzi magát lelkileg sokkal kisebb az esélye hogy kibeszéli a haverokkal, netán szakemberhez fordul. Nesze neked statisztika :)

2012. márc. 8. 00:07
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

00:07


De a gyógyszert nyilván a mániára kapod, nem a depressziódra. A mánia ("pörgés") meg olyan, hogy lehet, hogy az ember erősnek és gyorsnak (plusz okosnak és szépnek) érzi magát tőle, csak valójában nem ez a helyzet. Sokat beszél, de meggondolatlanul, sokat cselekszik, de túl kockázatosan stb. Veszélyes állapot, pl. költekezéssel jár és mindenféle felelőtlen döntésekkel. Tehát kb. olyan, mint a részegség.


Mondjuk lehet beszélni a problémáról az orvossal, és lehet változtatni a dózison vagy a gyógyszereken.

2012. márc. 8. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!