Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hetek óta folyamatosan rémálma...

Hetek óta folyamatosan rémálmaim vannak. Van esetleg valamilyen szer amitől nyugodtabban tudnék aludni?

Figyelt kérdés
Már félek elaludni, a legváltozatosabb szörnyűségeket álmodom. Mikor felriadok, majd' kiugrik a szívem, izzadok, remegek. Nem eszem lefekvés előtt, és olyan filmeket sem nézek már jó ideje. Van valami gyógynövényes gyógyszer vagy valami módszer arra, hogy nyugodtan aludjak? Köszönöm! 20l
2012. márc. 12. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Hova tabletta,de én azt javasolnám,igyál meg egy bögre finom meleg tejet, vagy egy pohár bort,és feküdj le nyugodtan!
2012. márc. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nyugalom, stressz mérséklése, rendszeres időpontban kelni és feküdni. Ha kövér vagy, lefogyni. Kivizsgálás nem árthat. Alvás közbeni légzési nehézségekről tudsz? Ha a hátadon alszol, akkor most próbálj meg az oldaladon.
2012. márc. 13. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megpróbálom. Nem vagyok kövér, átlagos a súlyom, sokat sétálok most már, hogy jó idő van. Este alig bírok elaludni, reggel pedig alig bírok felkelni. Oldalt szoktam elaludni, de van hogy elég érdekes testhelyzetekben ébredek.
2012. márc. 13. 09:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Mielőtt félreértés esne, nem hiszek az álmok különleges jelentéseiben, csak úgy próbálok segíteni, ahogy nekem segített a pszichológusom. nekem is rémálmaim voltak.

Próbáld "megfejteni" amiket álmodsz. Gondold végig mik történnek álmodban, mintha elmesélnéd valakinek, vagy akár el is mondhatod valakinek, vagy írd le. Próbáld leegyszerűsíteni, hogy mi is történik valójában álmodban, pl ha meghal valaki álmodban, az csak annyit jelent, hogy félsz, hogy elveszted, kevés időt töltesz vele. Ebben az esetben a megoldás az, hogy több időt töltessz az adott személlyel. De lehet ezer más, és nagyon egyszerű dolog, ami az álmaid hátterében áll.

2012. márc. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Amúgy gyógynövényes szer, nekem a nervenpflege vált be jó alvásra.
2012. márc. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 SmileyGirl97 válasza:
Én a citromfű teát javaslom, nekem nagyon jól bevált a rémálmok ellen, és napközben is nyugodtabb vagyok. Szerintem próbáld ki. :)
2012. márc. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!