Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit jelenthet az, ha egy 3...

Mit jelenthet az, ha egy 3 éves kisfiú azt mondja az apukájának hogy ne kössél le, és hogy ne csináld velem ezt?

Figyelt kérdés

Ülök ma a gyerekorvosnál, és mellettem egy apuka foglal helyet a 3 éves kisgyerekével. Nem ismerem a családot. A fiú nagyon aranyos, nagyon eleven, gyönyörű kék szemekkel, és szőke hajjal. Szaladgált, beszélt, de nem úgy, mint egy három éves. Meg lehetett érteni hogy mit mond, mégsem tisztán, és a járása is elég bizonytalan volt. Ahogy szaladgált, elesett párszor, az apukája felemelte, mire a fiú azt mondta neki hogy "Ne kössél le..." és "Apa ne csinálj ilyet velem...". Később kiderítettem, hogy ők azért vannak az orvosnál, mert gond van a kisfiú járásával, és tényleg látszik is rajta hogy nem olyan a "viselkedése" mint egy 3évesé.


Egyáltalán nem félt a doktornénitől, amikor kijöttek, azt mondta vidáman hogy "Voltam a doktornéninél! :)"


Azt is megtudtam, hogy a 3 éve alatt több mint 150 injekciót kapott, tüdőgyulladások miatt.


Ahogy meséltem anyunak itthon, azt mondta hogy lehet hogy a kórházban kikötötték az ágyhoz, mivel már tud járni és nagyon eleven. Én arra is gondoltam hogy talán otthon bánhatnak vele ilyen módon, ha már így nyugtalankodik, ha az apukáján kell ülnie.


Viszont ha az orvosok a hibásak, hogy valóban odakötözték az ágyhoz, akkor miért nem fél tőlük?


Szerintetek melyik lenne az ésszerűbb állítás? Vagy esetleg csak így fejezi ki magát ha azt akarja hogy ne bántsák?


Köszönöm a válaszokat!


F/16


2012. márc. 13. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet olyan kezelés, pl ha gerincferdülése van(súlyos) eg ygyereknek, vagy csípőficama, van olyan kezelés, hoyg ilyen szíjakból készült hámba teszik, és azzzal húzzák helyre a csontokat, egész nap hordani kell, sőt éjjel-nappal. Ha valaki infúziót kap, egy kisgyerek, azt sem lehet hoyg kirántsa a tűt a karjából, le kell kötni. A kórházban ezer dolog történhet, amit ő egyszerűsítve "kikötésnek" nevez. Valami, ami kadályozz a amozgásban. Biztos, hoyg a gyógyulását szolgálta, bármit is nevez így náluk a családi szóhazsnálat. Cska nekünk kívülállóknak rosszul hangzik.


A férjem mindig meg szokta enni az utolsó falatokat a ygerekek helytt, ha ők nem bírták. "Leszek én a kuka" címmel

Erre! Elvittük őket étterembe. Az ebéd vége felé mindkét gyerek teljes hangerővel elkezdte harsogni az étteremben: - Apa a szemétkuka!Apa a szemétkuka!


Képzelheted! Mindenki minket bámult, meg az elvetemült kölykeinket :)


Biztos nem történt vele olyan rossz, viszont persze nem szeret az ágyhoz kötve élni. Érted? Képletesn így mondjuk. Úgyértem, nem kötéllel :) hanem h nem szabad felállni. Pl. infúzióvel, vagy az EKG vezetékével.

Műtéthez le is szíjazhatták.

2012. márc. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy valami mozgásfejlesztésre hordják, ahol valamilyen segítőezközt nevez így. A háromévesek még sokszor a sját kis szókincsüket használják. A család megérti.
2012. márc. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bármilyen eszközre mondhatja ezt.

Legvalószínűbben a (baba)kocsijának a szíjára. De azt muszáj bekötni. Lehet hoyg kocsival tolják, ha nem jár biztosan, és nem szereti ha beszíjazzák. Lehet h az apja mondta neki, hoyg legyen jó a dokinál, mert ha nem, akkor be kell ülnie a kocsiba, (és be is köti persze) Ezt minden gyereknek mondják.


Vag yvmi eszköz mély nyomot hagyott benne.

[link]

[link]

2012. márc. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vagy az autós gyerekülésre. Azt minden gyerek utálja!
2012. márc. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!