Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezt lehet valahogy kezelni? 14/L

Ezt lehet valahogy kezelni? 14/L

Figyelt kérdés
Annyira elviselhetetlenül félek a pókoktól, hogy az hihetetlen. Elég ha a pók miniatűr, már akkoris elkezdek sírni, és pánikba esek. Vettek anyámék egy játék ilyen nyúlós anyagból pókot hogy attól hátha nem félek majd, de kb. majdnem elájultam. Ezt ha jól tudom araknofóbiának nevezik. Lehet változtatni hogy ne kapjak tőlük szininfarktust? Nyáron az udvarra sem merek kimenni.: (
2012. márc. 13. 23:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Velem is ugyanez a helyzet.

Egyszer próbálkoztam már ilyen terápiával. Először csak képet mutatnak róluk, aztán egy terráriumba van, aztán be kell nyúlni a terráriumba, végül bezárnak egy szobába egy nagy döggel.


Na én már a képmutogatásnál pánikrohamot kaptam. A pszichológus javasolta, hogy ne folytassam, mert még a végén szívrohamot kapok.


Ja és én le se tudom írni ennek az állatnak a nevét, mert egyből elkezdek viszketni, képzelődni..


17/L

2012. márc. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ja és az a legrosszabb, hogy anyukám szerint csak megjátszom... De nem érti meg, hogy nem hisztizek, nem megjátszom, hanem undorodok, rettegek tőlük..

Ha rám tennének egyet, tuti idegrohamot kapnék és kinyírnám magam..

2012. márc. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
:SS énis igy vagyok vele aztán amikor összeestem a sírástól rájötek hogy télleg nem csak megjáccom, a bogaraktól is írtózom, nem is tudom melyik időszakba vannak cserebogarak, akkor ki sem merek szinte menni.
2012. márc. 13. 23:12
 4/15 anonim ***** válasza:
Jézusom.. sajnállak titeket. Én is naagyon félek tőlük, gyerekkoromtól, de nem ilyen durva. Mostmár inkább próbálom kinyírni őket nem ijedezek annyit, reméljük még nálad is átfordul a dolog, fiatal vagy:)
2012. márc. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Tökéletesen megértelek, nekem a békától van fóbiám. Ahol lakom, rengeteg van nyáron., naplementekor már ki sem megyek a lakásból...

Pszichológus tudna segíteni, meg neked is tenni kell, hogy sikerüljön.

2012. márc. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A pókok nem támadnak emberre és majdnem mind ártalmatlan emberre , ők is lehet hogy ugy félnek tőletek mint ti tőlük:)(milliószor akkorák vagytok kb)
2012. márc. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nálam is ez van, de nem ennyire. Ha meglátok képen egy pókot, néha kiráz a hideg és ennyi. Kisebb koromban simán végignéztem pókos filmeket, most nem tudom menne-e, de valószínűleg nem halnék bele. Tudom, hogy csak film, a valóságban nem léteznek, vagy legalábbis nem itt vannak azok a teremtmények, így nincs okom félni tőlük. Mondjuk este alvásnál a sötétben ki sem mernék nézni a takaró alól. :)

Ellenben, ha élőben látok pókot, képes vagyok sikítani, annyira félek tőlük. Ha a szobám sarkában van egy, addig nem fekszek le, még el nem tüntetem onnan és ez rendszerint órákba telik. Hát leírtam az én félelmeimet, ez nem nagyon segít másokon akik szintén félnek. A rossz az egészben, hogy 21 éves férfiként félek tőlük... és még sok mástól, pl.: cserebogár.

2012. márc. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Azmeg hogy nem bánt, csak egy dolog. Tudom hogy százszor nagyobb az esélye annk hogy én megölöm mint ő engem, bár nm nagyon mennék a közelébe. De akkoris ájulás szintjén vagyok tőlük. :S
2012. márc. 13. 23:43
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia!Nekem is van fóbiám,méghozzá egy olyan dologgal kapcsolatban,ami másoknak elég furcsa lehet.Én halálosan rettegekeg és undorodok a meztelen csigáktól!

Tudom,hogy kicsit vicces,mert egy szerencsétlen csiga aztán a világon semmit nem árthat nekem,de én szó szerint rosszul vagyok,ha meglátok egyet!Annyira utálom őket,hogy ha sötétben ki kell mennem az udvarra folyton azt figyelem,hogy hova lépek,mert ha agyontaposnék egyet,szerintem ott a helyszínen szörnyethalnék.Már csak ha olvasok róluk,vagy ne adj isten képet látok egyből elkap a rosszullét.

Sajnos van nagyon rossz tapasztalatom is.Egy idióta ismerősöm,aki tud a fóbiámról egyszer behozott egy meztelen csigát a szobába,amikor náluk voltam.Először ki akartam ugrani az ablakon,utána meg sírva kértem,hogy vigye ki a fenébe,mert elájulok.A jelenlévők el voltak képedve a reagcióm láttán,mert korábban rólam is azt hitték,hogy csak játszom az eszem.

Hogy mivel lehetne enyhíteni a fóbiát azt sajnos nem tudom,de ha valaki ír valami jó módszert,talán én is megfontolom!

2012. márc. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

23:38 vagyok.

A meztelen csigákkal nekem is van bajom. Nemrégen kertészkedtem, hát majdnem "meghaltam" mikor megláttam egyet. Lapáttal is alig mertem megfogni, hogy elvigyem onnan.

2012. márc. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!