Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezt lehet valahogy kezelni? 14/L

Ezt lehet valahogy kezelni? 14/L

Figyelt kérdés
Annyira elviselhetetlenül félek a pókoktól, hogy az hihetetlen. Elég ha a pók miniatűr, már akkoris elkezdek sírni, és pánikba esek. Vettek anyámék egy játék ilyen nyúlós anyagból pókot hogy attól hátha nem félek majd, de kb. majdnem elájultam. Ezt ha jól tudom araknofóbiának nevezik. Lehet változtatni hogy ne kapjak tőlük szininfarktust? Nyáron az udvarra sem merek kimenni.: (
2012. márc. 13. 23:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Látom,akkor ezzel a hülye fóbiámmal sem vagyok egyedül...

Egyébként régebben még olyan is volt,hogy csigákkal álmodtam és amikor felébredtem fel kellett kapcsolnom a lámpát,hogy megnézzem nincs-e az ágyamban csiga.Fogalmam sincs,hogy lehetne leközdeni ezt :(

2012. márc. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:

én a békáktol vagyok igy nyáron mindig lámpával mentem a kutyákhoz visszafele pedig futottam be a lakásba.

én kiskoromba egy sráccal piszkáltuk öket de már nem mernék hozzájuk nyulni.

Hála égnek nyáron nem sürün kell hazamennem/mennünk mert akkor lesz meg a picink és nem akarom majd pár hetesen hurculászni messze.

2012. márc. 14. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
De sokan vagyunk akik hidegrázást kapnak a soklábú "barátainktól".. Bár énis egy sort nyüsszögök, hogyha a sarokban van egy kicsi, hogy csapják le. De amikor lemerészkedik, és ott mászik mellettem keresek valamit, hogy mihamarabb lecsaphassam, mielőtt mégegyszer előbújik. Nekem is a pók az ellenségem, de azért kimerek menni az udvarra, szóval nem súlyos. Amugy probalj szép lassan "megbarátkozni" velük. Először képet nézz, olvass róla érdekességeket. Gondolj bele, hogy ha nincs pók, akkor sokkal több légy lenne a földön, ami még undoritobb. Aztán nézz már pókos filmet, majd akváriumbol párat. Utána rajzold le, vagy fesd meg és ne akarj kibékülni velük egy nap, vagy hetek alatt, hanem nagyon lassan. Ha egyedül nem megy, nem ártana egy pszichologus, mert a pokok mindenhol ott lesznek az életedben, és mi lesz ha egy 30 éves nőként se élvezed az életedet, mert rettegésbe vagy miattuk? Nagyon sajnallak.. :SS sok sikert
2012. márc. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
2012. márc. 15. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Utolsó Azt akarod hogy szívrohamot kapjanak?:)
2012. márc. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!