Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Joga van-e egy orvosnak...

Joga van-e egy orvosnak torkaszakadtából, magából kikelve ordítoznia a beteggel?

Figyelt kérdés

A barátnőmről van szó. Tegnap történt, nagyon nagyon kiborult.


Nem hibás a szituban, a doki mindössze annyit mondott, hogy "10 évente velem is előfordulhat". Magyarul ő rosszul van, ő nem dolgozza fel a baját, a másik mit akar nála, miért nem hagyja őt békén - ő ajánlotta fel a terápiában az azonnal segítségkérési lehetőséget, ha baj van.


Nem elég az, hogy a lányt a bajában cserben hagyta és nem segített neki, de még neki áll feljebb és bocsánatot sem kért!


Mi a véleményetek?



2012. márc. 14. 13:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Bunkó!
2012. márc. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Kicsoda?
2012. márc. 14. 13:45
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
esetleg ha leírnád érthetőbben...
2012. márc. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

Nem, gondolom nem helyes az amit a doki tett. Nem kéne ordítozni senkivel.

Azért a helyzetről jó lenne kicsit többet tudni, mielőtt pálcát törnénk bárki felett.

El tudok képzelni olyan esett, amikor valaki folyton hívogatja a dokit, mert azt hiszi ő az egyedüli betege, szegény doki meg mást se csinál csak dolgozik szabadidejében is. Biztos kiváltotta nála valami.

2012. márc. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Egy orvos aki a betegek gyógyítására tette fel az életét nem ordítozhat!!!

Ezt az 'orvost' el kell kerülni...

2012. márc. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Szerintem teljesen érthetően írtam le, hogy mi történt. Segítséget kért, megtagadták, ordítoztak vele, és még azt a fáradtságot sem veszik, hogy bocsánatot kérjenek a viselkedésükért. Mert ők ezt - szerintük - időnként megtehetik.


Mi a véleményed?

2012. márc. 14. 13:53
 7/15 anonim ***** válasza:
66%

Tudnodd kell, hogy egy orvos is "ember"-bol van, tehat ugyan elfogadta azt, hogy segiti, gyogyitja az emberiseget, de mint ember, ugyanolyan ember, mint a tobbi, tehat vannak erzelmei, maganelete, ezert igen elofordul az, hogy kiborul idegileg, es mar nem birja idegekkel, hiszen barmi tortenhetett a kornyezeteben, a munkajaban, az eleteben, amikor a sajat idegei felmondjak a szolgalatot pl.

A baratnom telefont kapott, edesanyja halt meg, a szakmaja orvos, tehat dolgozott akkor, a telefont letette, az arca szine megvaltozott, a varoterem viszont tele volt,

tehat nem tehette meg, hogy abba hagyja a munkajat, mivel masik orvost a szekebe ultetni nem tudtak, igy folytatta a munkajat! Nagyon nehez eletuk van, hasonloan emberek, de sokkal tobb terhet kell elviselniuk, mint egy betegnek pl.

TEhat a beteg elvarja az egyutterzest az orvostol, de mar keves beteg az, aki egyutterezz a kezelo orvosaval, vagy eszrevenne azt, hogy ez az orvos faradt, latszik, hogy nehez napja van stb, hiszen naponta tobb embert ellatnak, es ezeknek a szama nem keves.

2012. márc. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem, nem váltotta ki semmi, egyébként az szerintem nem mentség. A barátnőm nagyon ritkán kér segítséget, akkor pedig nagyon is okkal.
2012. márc. 14. 13:56
 9/15 anonim ***** válasza:
Egyebkent ez fugg a betegnek a hozzaallasatol is, hiszen milyen betegsege van, mit meg tesz meg, mit fogad el, mint beteg, tehat egyutt mukodo az orvossal stb. hiszen ezek mind befolyassal vannak erre. VAnnak turelmesebb betegek, de vannak hiszterikusak, hisztis betegek is, de ezt meg lehetne folytatni, tehat itt is elozmenye is volt ennek ugy erzem.
2012. márc. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Én egy kiváló színésztől hallottam, aki már meghalt, hogy a színész mindig színész marad, és akkor is játszik, ha az előadás szünetében kapta meg a hírt, hogy meghalt a mamája. Ugyanis az a dolga, hogy játsszon, nem az, hogy a maga bajával traktálja a közönséget, aki nem kíváncsi arra. Illetve: nem arra kíváncsi, nem arra vett jegyet.


Szerintem nagyon durva dolog volt amit tett, és én nagyon haragszom erre az emberre. Ha orvos, akkor többet kell, hogy bírjon, és tessék otthon elaborálni, lazítani, nem pedig ártatlan betegek nyakába pakolni a fel nem folgozott stresszt - nem beszélve arról, hogy miféle orvos az olyan, aki mindenféle mondvacsinált okkal megtagadja a segítséget? Három óra múlva (sic!) elmondta a barátnőnek telefonon, hogy mit kellett volna tennie. Ez pont olyan, mintha a tűzoltónak telefonálnál, aki három óra múlva kegyeskedik kiérkezni...köszi. :(

2012. márc. 14. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!