Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen pszichés problémák...

Milyen pszichés problémák állnak az iskolai mészárlók mögött?

Figyelt kérdés
2012. márc. 15. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Gyerekkori traumak, rossz szuloi banasmod,elfolytott gyermekkor,amikor egy gyermeket nem engednek a szuleik kibontakozni.Vagy tul sok a penzuk es mar tehetetlensegukben es unalmukban nem tudnak mast kitalalni! De miert is e kerdes? Kivancsisag?
2012. márc. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Utóbbi időkben elég sokat foglalkozok a sorozat-, és tömeggyilkosokkal. Eltekintve a vallási és politikai indíttatásokat, a többségük mind valami lelki beteg ember, akiknél ha időben észrevették volna a bajokat, lehet, hogy nem került volna sor rengeteg vérengzésre.
2012. márc. 15. 23:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Igazad van ebben a dologban,ezeket en is igy latom! Elso voltam megint!
2012. márc. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én is egyetértek, épp mert betegek/sérültek/elhanyagoltak nem kéne őket még börtönnel is büntetni, elég rossz lehet nekik már alapból, persze nem úgy értem, hogy hagyni kéne, hogy ártatlanokat gyilkolásszanak, hanem valahogy segíteni nekik....
2012. márc. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sok korábban pszichiátrián kezelt beteg rendezett már tömegmészárlást, szóval a gyógyszereket is felelőssé lehet tenni az ilyen esetek miatt. A nem megfelelő szedésük vagy akár az utasításra szedett adagok, a megvonási tünetek olyan dolgokat válthatnak ki az addig is labilis személyiségű emberből, amit mi nem igazán tudunk megérteni. Ezekről persze nem fogsz a médiában hallani:)
2012. márc. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Szerintem ezek mögött az iskolai mészárlások mögött nem csak mentális problémák állnak, hanem az iskolai gyerekközösségek kegyetlensége, és a mai társadalom nyomása is. Az összes elkövető ki volt közösítve, úgy érezte hogy egész életében egy nagy nulla volt, egy vesztes, nem volt önbizalma és nem voltak barátai.Az iskolában nap mint nap beléjük rúgtak társaik, érzelmileg terrorizálták őket. Ugyanakkor ezzel párhuzamosan a médiában azt látja hogy "mindig az a jó fiú aki nyer", a vesztesek (ők) általában a hülyék és nem is érdemelnek figyelmet. Otthon jellemzően el voltak kényeztetve, de ugyanakkor nyilván nem kapták meg azt a figyelmet amire szükségük lett volmna ("A szüleim is csak kényszerből tartanak el..." - ) Ebben a környezetben növekszik szépen a mentálisan labilisabb vagy érzékenyebb gyerekekben a gondolat hogy bosszút álljanak, és egy utolsó alkalommal végre ők legyenek a "győztesek"... A közhiedelemmel ellentétben ezek az iskolai mészárlások pl. a columbine is, nem hirtelen felindulásból történnek hanem sokszor nagyon alapos, akár több hetes vagy hónapos tervezgetés előzi meg őket.


Az iskolai mészárlók szerintem nem csupán egy szörnyű tett elkövetői hanem áldozatok, a mai társadalmi felfogás és az iskolatársak 7-8 éven át tartó masszív mindennapos "basztatásának" áldozatai.


Ajánlom elolvasásra ebben a témában Elliot Aronson: Columbine után c. könyvét (nagyon rövid, és Aronson elég neves szoc. pszichológus) vagy érdekességként Eric Harris naplóját (persze csak ha tudsz angolul, guglizz rá)...

2012. márc. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!