Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Utalhatnak szorongásra,...

Utalhatnak szorongásra, depresszióra, esetleg más problémára ezek a jelek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok, nagyjából másfél éve tartanak a problémáim.

Másfél éve tettem egy nagyon rossz döntést, amit nem kellett volna, mert ezzel néhány embert veszélyes helyzetbe hoztam, nem szándékosan, és nagyon megbántam. Hála Istennek, a dolog maximálisan rendeződött, probléma nem lett belőle, mégis féltem sokáig, hogy megint szóbakerül a dolog, és felvetődnek a régi dolgok. Hosszú hónapokig ezen stresszeltem, egész nap ez járt a fejemben, nyilván ez megpecsételte a napjaimat is, rosszul csináltam sok dolgot, aztán szinte sorozatosan jöttek a problémák, de ezt hosszú lenne leírni.

A jelenben már elég rosszul érzem magam. Olyan dolgokon görcsölök, amit tulajdonképpen könnyen megoldhatóak lennének, én mégis hatalmas kihívásnak érzem azt, ha három-négy problémát el kellene intézni, mert úgy érzem, nincs megoldva még, stb. Egész nap a problémák járnak a fejemben, képes vagyok a legrosszabbra gondolni mindig, szó szerint. Ha valaki köhög, akkor máris a legsúlyosabb dologra gondolok, és elég labilisnak mondanám a hangulatomat. Egy-egy szomorúbb történeten, amit látok, vagy ha valami szomorúbb számot hallok, akár el is tudom könnyezni magam, de szokott olyan érzésem lenni, hogy annyira szívesen sírni tudnék, valahogy mégsem megy.

Úgy érzem, elhatárolódtam kicsit az emberektől is. Kevesebbet járok bulizni, vagy ha igen, akkor nem érzem túl jól magam, idő előtt hazajövök.

Úgy érzem, elvesztettem azt a képességemet, hogy örülni tudjak, pedig borzasztóan lenne minek. Van egy barátnőm, akivel nagyon jól megvagyunk, végre a szüleim is kedvelik, itt aludhat, amikor csak szeretne, és ráadásul nagyon szeretem a lányt, mégsem okoz akkora örömet egy egy találkozás, holott nagyon szeretem. Semleges szinte a dolog.

Fizikai tünetek közé tartozik, hogy sokszor fáj a hátam, derekam, fejfájás, magas vérnyomás időnként, és nagyon hajlamos vagyok a betegségekre az utóbbi időben. Sokszor volt szívkörüli fájdalmam, és egész mellkasi fájdalom, de sem a kardiológia, sem a röntgen nem mutatott ki elváltozást, az összes orvosi vizsgálatom negatív.

Gyomorfájdalom, alhasi fájdalom, hányinger, egész nap tartós fáradtság, időnként minden ok nélkül nagyon rossz közérzet, örömérzet elvesztése.

Tudom, hogy eléggé súlyos a probléma, pszichológushoz március végén fogok menni.

Ha valakit érdekel komolyabban, esetleg részletesebben, és valamilyen módon tud segíteni, privátban írhat, de addig is köszönöm a normális válaszokat.


Üdv!



2012. márc. 16. 13:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem mindenképp menj el egy pszichiáterhez! Nekem rengeteg fizikai tünetem volt a hangulatingadozásaim,és az örökös rossz kedvem,elzárkózásom a világ elől mellett. Hasonlóan voltam mint te. Úgy reagált a szervezetem a stresszre,hogy megbetegedett. Kb. minden második héten elért valami pár napos betegség. beutaltak a kórházba,onnan tovább küldtek egy pszichiáterhez,aki depressziót állapított meg nálam. Mivel nem vagyok az a lelkizős típus,a "nagy beszélgetések" helyett jött a gyógyszeres kezelés,ami használt. Azóta sokkal jobban vagyok,nem rágódom dolgokon,hamar túl tudok rajtuk lépni. Ha rossz kedvem van egyszerűen lefekszem aludni,és jókedvűen ébredek fel,de tényleg.:D :) 16L
2012. márc. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

hát ez elég sokminden egyben szerintem... depreszio,pánikbetegség,üldözési mánia. ehez sztem egy pszichologus kevés. egyelöre nincs szervi bakod,hisz nem mutatott ki semmit semmi, mert ezek pszichések. de késöbb lehet bajod belöle.

a pszichologus ad pár tippet de szerintem te sulyosabb vagy. pszichiátriára lenne szükség orvosi nyelven de ott lenyugtatoznak stb...tüneti kezelés...

kineziologus?igaz hogy pénzbe kerül de ö az összes benned levö gócot segit megszüntetni.

2012. márc. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves fiatalember!

19 éves fiammal ugyanez a helyzet, pszichiáter felkeresését akkor javasolnám, ha a pszichológus nem tud érdemben és rövid időn belül segíteni. A lényeg szerintem az, hogy nyílj meg a pszichológus előtt teljesen, mondd el az alapvető problémáidat is, semmit ne titkolj el, mert akkor biztos hogy nem tud segíteni. A pszichiáter gyógyszerekkel dolgozik, amiket nagyon nehéz később elhagyni. És hidd el sajnos nagyon sok fiatal küszködik mentális zavarokkal, ne késlekedj segítséget kérni. Szívesen írok privátban is, ha tudok segítek nagyon szívesen! Egy 40 éves anyuka

2012. márc. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!