Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik az epilepszia tünetei? és...

Mik az epilepszia tünetei? és a rohamé?

Figyelt kérdés

2012. márc. 17. 01:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Az epilepszia tünete az epilepsziás roham, de mivel rengeteg típusa van, így ennek megfelelően a rohamok többféle képet mutathatnak. Az epilepszia "követelménye" egy bizonyos időn belül több ilyen központi idegrendszeri görcsroham megléte, tehát nem mindenki számít epilepsziásnak, akinek valaha már volt görcsrohama. A klinikumban leginkább a roham által érintett terület szerint szokták csoportosítani (egyes részeket érintő, tehát parciális, ill. nagy területre, mindkét agyféltekére kiterjedő, tehát generalizált). A köznyelv általában a grand malnak is hívott tónusos-klónusos generalizált rohamot azonosítja epilepsziaként: ez az, amikor az illető hanyattvágódik, a teste görcsbe rándul, habzik a szája, tudatvesztés következik be nála, sokszor bevécézik, stb. A generalizált epilepszia legenyhébb formája a gyerekkori petit mal v. absence, amit nagyon rövid, de nagyon gyakori tudatzavar jellemez, ill. vannak még külöböző típusok, amelyek szinte mind valamilyen izomremegésben/görcsben nyilvánulnak meg. Parciális rohamok esetében a tünet annak megfelelő, hogy milyen idegrendszeri csoportot érint: ez lefolyásában ált. jóval enyhébb, mint a generalizált roham, de elég változatos megjelenési formái lehetnek (az egyszerűbb parciális rohamoknál pl. érzékszervi változások, kézremegés, beszéd elakadása jelentkezhet, a komplex parciálisoknál már szintén van tudatvesztés, ami leginkább emlékezetkiesésben és nagyon rossz memóriában nyilvánul meg).
2012. márc. 17. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Velem történt olyan, hogy úgy éreztem ugrál az agyam a koponyámban, szerintetek ez valamilyen epilpszia lehetett? Altatót kezdtem el szedni előtte kb. 2 héttel, annak a tünetei között volt is epilepszia, mikor elkezdődött ez az ugrálás abbahagytam, 2-3 napig még tapasztaltam ezt, aztán megszűnt teljesen. Epilepszia volt vagy más?
2012. márc. 17. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
18%

Van a klasszikus nagyroham , ami kevésbé veszélyes, inkább ijesztő:

- megfeszül az egész test, aztán rángatózni kezd


A kisroham az már veszélyesebb, mert sokszor láthatatlan, de sokkal jobban károsítja az agyat (hisz epilepsziánál oxigénhiányos állapot áll be):

- kisroham lehet pl. megy az ember, aztán összecsuklik - feláll, pár lépés után megint összecsuklik

- vagy olyan állapotba kerül az ember mentálisan, hogy totál elfeljti, mit csinál (pl. felkel, megveszi a vonatjegyet Szegedre, lemegy, és ott eszmél fel, de fogalma nincs, hogy mit keres ott)

- Salemi típus: az ember hirtelen összegörnyed, mintha imádkozna valakihez


De az epilepsziát már csmőkorban diagnosztizálják, és gyógyszert kap rá - kicsire, nagyra egyaránt, különben nagyn súlyosan károsodik a kp-i idegrendszer.

2012. márc. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem diagnosztizálják csecsemőkorban..

Én 12 évesen estem össze reggel, miután anyámék elmentek dolgozni. Addig semmi bajom nem volt... Halálra voltak rémülve, mikor alig tudtak észhez téríteni a kórházban... Addig azt sem tudtuk, hogy ilyen van.

Tünet: Van kis-és nagy roham.

Nagyrohamnál: a beteg elájul, rángatózik, habzik a szája, akaratlan széklet és vizelet ürítés lép fel, stb...

De rengeteg féle van. Pl. nekem egy ideig fel sem tűnt, csak a sokadik esetet említettük meg az orvosnak ( addig azt hitte a párom, hogy nem figyelek rá, azért nem válaszolok). Pl. nekiálltam mosogatni ,és ledermedtem, "elbambultam". ( párom azt hitte, ilyen bamba vagyok, mígnem kiderült, hogy ez is tünet). Remegés, kézremegés, tárgyak elejtése, stb...

2012. nov. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!