Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rivotril tabletta okozhat...

Rivotril tabletta okozhat depressziót?

Figyelt kérdés
Kb.5 hete szedem elalvás előtt mert nem tudok aludni és fokozatosan növekvő nagyfokú hisztériát,mélyülő depressziót vettem észre.Mit tegyek?
2012. márc. 28. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Pont ellenkező hatást kellene kiváltania, de gyakran okoz paradox módon agressziót. A depresszió is egy elég jellemző tünet. Menj vissza az orvoshoz és jelezd neki.


Hozzáteszem: a magyar orvosok segghülyék ezekhez a gyógyszerekhez, kizárólar rövid ideig lenne szabad szedni őket, főleg alvási problémákra. Egyébként léteznek ennél sokkal modernebb altatók az ún. z-gyógyszerek, amelyek ugyancsak függőséget okoznak, de lassabban alakul ki és nem olyan mély mint a rivotrilnál ami az egyik legpotensebb benzó.

2012. márc. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt nem, de függést igen.
2012. márc. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A rivotrilt antidepresszánssal adják, depresszió ellen. Nem altató! Ellensúlyozza az antidepresszáns "feldobó" hatását. Ha nem orvos írta neked fel, és nem arra amire te alkalmazod, akkor inkább árt, mint használ.
2012. márc. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
mért kell ellensúlyozni az a.d. feldobó hatását?
2012. márc. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nekem depresszióra írták fel Xanax és Valdoxan(antidepresszáns) mellett.
2012. márc. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 benzo23 válasza:
nem depresszióra van ! Komoly függőséget okoz !!!!!!!!!!
2012. márc. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem pszichiáter írta fel. 4mg naponta. Jobb nem lett tőle. Hozzáteszem, előtte aprazolámmal tömtek (HelexSR 1mg), meg persze antidepresszáns. Aztán egyik napról a másikra megtörtént a váltás. Szinten tartás végett mondjuk jó volt (leszámítva, hogy néha az ebédet nem tudtam megmelegíteni), aztán hagytam a francba. Igaz, most még rosszabb, de különösebb javulást a rivo szedése alatt sem éreztem. Aztán mikor megkérdeztem hogy van-e értelme ezt így és ilyen formában szedni, jött is a válasz hogy "nagggyoon hatássosss". Köcc. Szerintem ne szedd, ha csupán az alvással vannak gondok. Hársfa tea, vagy valami. Ennyit tudtam segíteni, sajnálom :-(
2012. márc. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!